Sigortambir Askıda Sigorta Hareketini Başlattı

Ülkemizde sigortalıları bilinçlendirme ve sigortasızları sigorta ürünleriyle tanıştırma amacıyla yola çıkan Sigortambir, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi aracılığıyla sigortasız ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyor. Sigortambir “Askıda Sigorta” projesiyle, birey veya kurumların, maddi durumu yeterli olmadığı için özel sağlık hizmetlerinden faydalanamayan kişilere ulaşmasına öncülük ediyor. İlk etapta 18-25 yaş aralığındaki üniversite öğrencilerinin, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile tanıştırılması hedefleniyor.

Projeyle ilgili olarak konuşan Sigortambir Genel Müdürü Kürşat Köz “Medeniyetin getirdiği en büyük faydalardan biri olan sigortayı, sigortaya erişemeyen sosyal gruplarla buluşturmak adına çalışmalarımızı başlattık. Üniversitede eğitim gören maddi durumu yetersiz öğrencilerimizin ardından, ilerleyen süreçte özellikle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na ihtiyaç duyup erişemeyen tüm vatandaşlarımıza dokunmak istiyoruz. ” dedi.

Sigortambir Askıda Sigorta Hareketini Başlattı

Sigortambir Askıda Sigorta Hareketini Başlattı

Bir insurtech girişimi olarak faaliyetlerine devam eden Sigortambir, sigorta sektörüne yenilikçi bir bakış açısı kazandırmaya devam ediyor. Türkiye’de halen birçok kişinin sigorta bilincinin olmadığını ya da maddi imkansızlıklar nedeniyle sigorta hizmetlerine erişemediğinin altını çizen Sigortambir, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte planladığı “Askıda Sigorta” projesiyle ihtiyaç sahibi sigortasızlara ulaşmayı hedefliyor.

“Çünkü sigorta hepimizin ihtiyacı”

Askıda Sigorta projesinin sloganına atıfta bulunan Sigortambir Genel Müdürü Kürşat Köz, “Sloganımızda da ifade ettiğimiz üzere, hepimizin sigortaya ihtiyacı var. Sigorta bir lüks değil, ihtiyaçtır. Temelde buna dikkat çekmek istiyoruz. Medeniyetin getirdiği en büyük faydalardan biri olan sigortayı, sigortaya erişemeyen sosyal gruplarla buluşturmak adına çalışmalarımızı başlattık. Üniversitede eğitim gören maddi durumu yetersiz öğrencilerimizin ardından, özellikle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na ihtiyaç duyup erişemeyen 18-55 yaş aralığındaki tüm vatandaşlarımıza dokunmak istiyoruz. İlerleyen süreçte, projeye destek veren bireyler, kurumlar, STK’lar vasıtasıyla, diğer sigorta branşlarında da ihtiyaç sahiplerinin yanında olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın