Cosentino ve Tom Dixon banyoların geleceğini tasarladı

Cosentino ve Tom Dixon banyoların geleceğini tasarladı

“Metamorfik” Milano Tasarım Haftası’nda sergilendi

Banyonun geleneksel yorumlarına meydan okuyan Dekton’un yaratıcısı Cosentino, yarının ürünleri, mekânları ve markaları üzerinde çalışan tasarımcı Tom Dixon’ın yönetimindeki Design Research Studio ile “Metamorfik” eserini tasarladı. Milano Tasarım Haftası boyunca sergilenen enstalasyon, üç klasik İtalyan taşının zamansız güzelliğini yeniden yorumlayan yeni Dekton Pietra Kode serisinden ilham alarak banyoların geleceğine yeni bir bakış açısı kazandırdı.

Yenilikçi ve sürdürülebilir yüzeylerin üretimi ve dağıtımında dünya lideri Cosentino Group, 2023 Milano Tasarım Haftası için dünyaca ünlü İngiliz tasarımcı Tom Dixon ve Design Research Studio’daki ekibiyle iş birliği yaparak “Metamorfik” isimli bir enstalasyona imza attı. Banyo alanı için cesur bir mimari vizyonla ve Dekton® serisi ile hayata geçirilen enstalasyon, banyoların geleceğine yönelik fikirleri teşvik etmek için yenilikçi malzemelerin çok yönlülüğünü, sürdürülebilirliğini ve dayanıklılığını temsil etti.

 Yüksek etkili, mimari ve heykelsi bir müdahale!

Banyonun tamamen işlevsel, gizli bir alan olarak algılanmasına meydan okuyan “Metamorfik”, banyonun iç tasarımdaki konumunu ve görünürlüğünü yeniden keşfetmeye yönelik;  yüksek etkili, mimari ve heykelsi bir müdahaleyi temsil ediyor. Tom Dixon’ın yeni modüler yapı yöntemlerine olan merakından ve Dekton®’un özelliklerini derinlemesine anlamasından esinlenen enstalasyon, iç mimarinin odak noktası olarak banyo alanının yeni bir vizyonunu sergileyen farklı boyutlarda dört modül içeriyor. “Metamorfik”, ziyaretçilerini gerçeküstü şekiller, su, ses ve ışığın etkisiyle yenilikçi dünyada yolculuğa çıkarttı.

“Dekton’un yenilikçiliği ve sürdürülebilirliği karşısında büyülendim”

“Binalara modüller halinde yerleştirilen prefabrik banyolar uzun zamandır ilgimi çekiyordu ve bu da ‘Metamorfik’ in çıkış noktası ve ilk ilham kaynağı oldu” diyen İngiliz tasarımcı Tom Dixon, tasarımı yaratma sürecine ilişkin şunları söyledi: “İspanya’daki Dekton® üretim tesisini ziyaret ettikten sonra, malzemenin yenilikçiliği ve sürdürülebilirliği karşısında büyülendim. Dekton®’un dayanıklılığı ve güzelliği, neredeyse taştan oyulmuş gibi birleşik ve kusursuz bir 3D kurulum oluşturmamı sağladı. Sonuç, banyonun daha etkileyici olması fırsatını barındırıyor.”

“Sonsuz uygulama yelpazesi ile benzersiz bir bakış açısı sunuyor”

Tom Dixon ile ilk kez işbirliği yapmanın ve büyük ölçekli tasarım endüstrisi etkinliğinde birlikte yer almanın büyük bir onur olduğunu söyleyen Cosentino Kuzey Amerika CEO’su ve Küresel Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Eduardo Cosentino, “Cosentino, Dekton’un tezgahların ötesindeki çok yönlülüğünü sergileyecek ve tasarım topluluğuna gerçekten ilham verecek bir kurulum tasarladı. ‘Metamorfik’ ile de tasarımcılara ve şartname hazırlayanlara Dekton® çeşitliliği kapsamında; sonsuz uygulama yelpazesi, geleceğe yönelik olasılıklar ve konseptler hakkında benzersiz bir bakış açısı sağladı” dedi.

Bir yanıt yazın