Epsan 95'in üzerinde çocuğun bir yıllık eğitim masrafına katkı sağladı

Epsan 95’in üzerinde çocuğun bir yıllık eğitim masrafına katkı sağladı

Epsan, gönüllü koşu takımı başta deprem bölgesindeki çocuklar olmak üzere TEGV çocukları için koştu

95’in üzerinde çocuğun bir yıllık eğitim masrafına katkı sağladı

Mühendislik plastikleri sektörünün öncü isimlerinden Epsan’ın gönüllü koşu takımı, bu yıl 18.’si düzenlenen İstanbul Yarı Maratonu’nda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı adına deprem bölgesindeki çocukların eğitimlerine destek olmak için koştu.

Sektörde fark yaratan ürünlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de topluma değer katan Epsan, bugüne kadar 3 milyondan fazla çocuğa umut olan ve 11 ilimizi etkileyen deprem sonrasında bölgede çalışmalarını sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” kampanyasına destek sağladı. Tarihi Yarımada Parkuru’nda gerçekleştirilen N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu’na gönüllü koşu takımı ile katılan Epsan, 95’ten fazla çocuğun bir yıllık eğitim masrafına katkıda bulundu. 15 Mayıs’a kadar devam eden bağış kampanyaları ile desteğin artırılması hedefleniyor.

 “Yaraları sarmak için önümüzde uzun bir süreç var”
Bu tarz projeleri çok kıymetli bulduklarını belirten Epsan Yönetim Kurulu Üyesi Bora Efe, “Epsan olarak sadece ürünlerimizle değil, sosyal sorumluluk projeleri ile de topluma fayda sağlamayı çok önemsiyoruz. 6 Şubat’ta meydana gelen, 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinin yaralarını henüz sarabilmiş değiliz ve bunun için önümüzde uzun bir süreç var. Bölgenin ve vatandaşların yeniden ayağa kalkması için Epsan olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu süreçte deprem bölgesindeki çocukların eğitimine destek olmamıza ve İstanbul Yarı Maratonu’na katılmamıza vesile olan TEGV’e teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlikle yaralarımızı sarmayı ve yeniden ayağa kalkmayı diliyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın