Züccaciye Sektörünün En Büyük Uluslararası Fuarı Züchex Başladı

Züccaciye Sektörünün En Büyük Uluslararası Fuarı Züchex Başladı

Züccaciye Sektörünün En Büyük Uluslararası Fuarı Züchex Başladı
Bambuya Katma Değer Kazandırdı; Kurulduğundan Beri Yüzde Yüz Büyüdü

Züccaciye sektörünün en büyük uluslararası organizasyonu olan Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, Tüyap Fuar Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açtı. Tüm dünyadan binlerce alıcının İstanbul’da katıldığı fuarda Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk ve tek bambu üreticisi Bambum, 7. hol D-10’da misafirlerini ağırlamaya başladı. Züchex Fuarı’nın yeni ürünleri tanıtmak, iş ağını genişletmek ve yeni pazarlara açılmak için önemli bir fuar olduğunun altını çizen Bambum Genel Müdürü Selman Yar, “2023 yılında ihracat ağımızı 100 ülkeden 125 ülkeye çıkararak global arenada daha da etkin olmayı hedefliyoruz. Kısa sürede bambu pazarına katma değerli ürünler kazandırarak kurulduğumuz günden bu yana her yıl yüzde 100’ün üzerinde büyüme elde ettik ”dedi.

Yurt içi ve yurt dışından 40 bine yakın ticari satın almacının katılacağı 33. Uluslararası Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, 14-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. 7.hol D-10’da 4 gün boyunca misafirlerini ağırlayacak olan Bambum, emayeden bambuya porselenden döküme kadar binlerce çeşit ürününü görücüye çıkaracak.

Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nın sektör açısından büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Bambum Genel Müdürü Selman Yar, “Bu fuar, uluslararası rekabetin yoğun olduğu sektörde yer almak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor. Bambum olarak, kuruluşumuzdan bu yana sürekli büyüme ve uluslararası pazardaki varlığımızı artırma kararlılığımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda, faaliyet gösterdiğimiz ülke sayısını 100’e çıkardık ve 2023 yılı sonunda bu sayıyı 125’e çıkarmayı hedefliyoruz. Özgün ve yenilikçi ürünlerimizle ihracat gelirimizi cironun %20’sine çıkarma amacındayız. Satışlarımız Orta Doğu, Kuzey Afrika ve tüm Avrupa ülkelerini içeriyor. Ayrıca Seyşeller, Mauritius, Fildişi Kıyısı, Çeçenya gibi hedef pazarlar dışında da bazı ülkelere ihracat yapıyoruz. Bu doğrultuda yıl sonunda ihracatımızı iki katına çıkarmayı planlıyoruz. 2023 yılında, 100 milyon TL’nin üzerinde bir ihracat hedefimiz bulunuyor. Müşteri memnuniyetini ve kalite standartlarını yüksek tutarak, uluslararası arenada başarılı bir büyümeyi sürdüreceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“Ar-Ge yatırımlarını doğru bir şekilde yönlendirerek, katma değerli ürünlerle ihracata en büyük katkıyı sağlamak bizim için çok önemlidir” diyen Yar, “Bu hedef doğrultusunda ciromuzun önemli bir kısmını Ar-Ge çalışmalarına ayırıyoruz. Yenilikçi tasarım ve fonksiyonelliği bir araya getirerek, kullanıcılarımıza dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler sunmaya gayret gösteriyoruz. Daha önce seri olarak ürettiğimiz bambu kaplamalı elektrikli mutfak ürünleri büyük ilgi gördü. Bu seriyi çevre dostu ve yenilikçi ürünlerle çeşitlendirmeye devam edeceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın