Yapay zekayla hem zamandan hem masraftan tasarruf imkanı

İşletmelerin harcamaları Masraff’la kontrol altında

Şirketlerin harcamalarını kontrol altında tutmayı sağlayan Masraff, dijitalleşme sayesinde personel giderlerine ilişkin fatura ve fişlerin manuel girişi, fiziki olarak saklanması, şirket kurallarının suistimal edilmesi gibi birçok aksayan noktanın düzeltilmesinde önemli bir role sahip. Yapay zeka algoritmaları sayesinde pratik veri girişi imkanı tanıyan Masraff, sunduğu çözümle şirketlerin masraflarını azaltmasını ve giderleri kontrol altına almasını sağlıyor.

Şirket çalışanlarının taksi, yemek ve otopark gibi harcamalarını takip etmek özellikle çalışan sayısı attığında çok zor bir hal alıyor. Giderlerin belge girişleri ve onay süreçleri hem çalışan hem de yöneticiler için zaman ve efor kaybına yol açıyor. Süreci dijitalleştirerek hızlandıran ve zaman tasarrufu sağlayan Masraff, yapay zeka algoritmalarıyla fiş ve fatura üzerindeki verileri saniyeler içinde sisteme aktarıyor, onay mekanizmalarından geçiriyor, 17’den fazla ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) sistemine tek tuşla entegre ediyor. Getir, Yemeksepeti, Hepsiburada, Commencis, Starbucks, Ramsey, Sanko Holding, BluTV, Bilyoner gibi birçok şirketin tercih ettiği Masraff, şirketlerin masraflarını düşürebilmesi ve giderleri kontrol altına almasıyla öne çıkıyor.

“Hataların ve suistimallerin önüne geçiyoruz”

Masraff ile iş akışını düzenleyerek zaman tasarrufu sağladıklarını belirten Masraff Kurucu Ortağı ve CEO’su Begül Eray Sezgin, “Uygulamamızla son kullanıcılara, şirket yöneticilerine ve muhasebe ekiplerine ayrı ayrı avantajlar sağlıyoruz. Son derece ciddi bir zaman ve efor kaybının önüne geçerek çalışanların hem kendilerine hem de şirketlerine katma değer sağlayabilecekleri işlere yönelmesine olanak tanıyoruz” diyerek katma değer yaratılmasına imkan sunduklarını belirtti.

Dijital dönüşümün faydalarını da vurgulayan Sezgin, “Yapay zeka algoritmalarımız sayesinde muhasebe ekiplerini çok yoğun bir süreç olan masraf belgelerini işleme yükünden kurtarıyoruz. Öte yandan masraflara dair kategori ya da kişi bazlı limit gibi denetimi uğraştırıcı harcama kurallarının ve regülasyonların kontrolünü de yazılıma yaptırarak, manuel girişten kaynaklanan hataların ve olası suistimallerin önüne geçiyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın