Nivogo, Türkiye'nin ilk döngüsel bebek mağazasını açtı

Nivogo, Türkiye’nin ilk döngüsel bebek mağazasını açtı

Avrupa’nın 1 Numaralı Döngüsel Ekonomi Girişimi Nivogo, Türkiye’nin lider anne-bebek markası ebebek’in Beylikdüzü şubesi içinde Türkiye’nin ilk döngüsel bebek mağazasını açtı. Bebeklerin büyüme serüvenini daha sürdürülebilir bir yaklaşımla yönetmeye odaklanan “Hayata Döndür” projesi ile kullanılmayan bebek ürünleri ekonomiye yeniden kazandırılırken, ebeveynler kullanmadıkları bebek ürünleriyle bebeklerinin yeni ihtiyaçlarını karşılayabilecek.  

Avrupa’nın 1 Numaralı Döngüsel Ekonomi girişimi seçilen Nivogo; ebebek’in Beylikdüzü mağazası içinde açtığı Türkiye’nin ilk döngüsel bebek mağazasıyla çok özel bir iş birliğine imza attı. Bebeklerin büyüme serüveninde, ebeveynlere tüketim alışkanlıklarını gözden geçirme ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı benimseme imkânı sunan Hayata Döndür projesiyle, ebebek x Nivogo Beylikdüzü mağazasına getirilen atıl durumdaki bebek araç gereçleri Gebze’deki Türkiye’nin ilk ve en büyük yenileme merkezinde altı aşamalı süreçten geçirilerek yeniden hayata döndürülüyor. Ebeveynler bebeklerinin kullanmadıkları travel sistemlerden bebek arabalarına, oto koltuklarından mama sandalyelerine kadar birçok kategorideki bebek araç gereçlerini mağazaya getirerek, ürünlerin yeniden hayata döndürülmesine katkıda bulunurken, bir yandan da puan kazanabiliyor. Ürünleri mağazaya getirmeden önce ebebek.hayatadondur.com üzerinden kazanabilecekleri puanları öğrenebilen ebeveynler, kazandıkları para puanları tüm ebebek mağazaları ve ebebek.com sitesi üzerinden bebeğinin yeni ihtiyaçları için kullanabiliyor.

Bebek ürünleri de döngüsel alışverişe dahil oluyor

Türkiye’nin ilk döngüsel bebek mağazası hakkında açıklamalarda bulunan Nivogo CEO’su Arnas Akbaş, “Ülkemizi dünyanın Döngüsel Ekonomi Merkezi haline getirme amacımızla çalışmalarımız devam ederken, iş modelimize bebek ürünlerini de dahil etmekten çok mutluyuz. Bebeklerin hızlı gelişimleri dolayısıyla çok kısa süreli kullanılan ve artık atıl durumdaki bebek ürünlerini yenileyerek, bu ürünlerin sürdürülebilir kullanımını teşvik ediyoruz. Nivogo’nun altıncı, Türkiye’nin ilk döngüsel bebek mağazasıyla birlikte ebeveynler kullanılmayan bebek araç ve gereçleriyle para puan kazanacak. Kazandıkları puanlarla bebeklerinin yeni ihtiyaçlarını ebebek ürünleriyle karşılayabilecek. Ayrıca yenilenmiş bebek ürünleriyle döngüsel alışverişi deneyimleyebilecek. Şu anda bebek arabası, oto koltuk, mama sandalyesi, park, yatak ve yürüteç kategorisindeki ürünleri kabul ettiğimiz sistemimizin ürün ve kategori sayısını artırmak için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

ebebek Grup CEO’su Halil Erdoğmuş ise projeye ilişkin şunları söyledi: “23 yıldır ailelerin yanında olan bir marka olarak, bebeklerin ve ailelerin ihtiyaçlarına yönelik sürdürülebilir çözümler sunma konusunda kendimize büyük bir görev ve sorumluluk yükledik. Nivogo iş birliğinde hayata geçirdiğimiz ‘Hayata Döndür’ projesi ile bebek ürünlerini ekonomiye geri kazandırırken, aynı zamanda çevreye duyarlı bir yaklaşım sergiliyoruz. Bu projenin, sadece bebekler ve aileler için değil, tüm toplum için büyük bir adım olduğunu düşünüyoruz.”

Bir yanıt yazın