NDESIGN üretimin her alanında sürdürülebilirliği vurguluyor

NDESIGN üretimin her alanında sürdürülebilirliği vurguluyor

Mobilya sektöründeki 40 yıllık yolculuğunun her adımında, hayata değer katan ürünleri sanatsal bir anlayışla tasarlayıp yüksek kaliteyle üreten NDESIGN, sürdürülebilirlik odağında hazırladığı 2024 koleksiyonu ve stant tasarımı ile İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı IIFF 2024’te ziyaretçileri kendine hayran bıraktı. Uyguladığı sürdürülebilirlik politikalarıyla dünyanın geleceğine katkıda bulunan NDESIGN, yeni koleksiyonu için güçlü yapısı, güçlü yaşam süresi ve barışı temsil eden yapısıyla zeytin ağacından esinlendi.

Mobilya sektöründe 40 yıldır tasarımları ve kalitesiyle ön plana çıkan NDESIGN, tüm dünyanın temel problemleri arasında yer alan küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle yetersiz kalan kaynakların verimli kullanılması adına sürdürülebilir yaklaşımlar benimseyerek yoluna devam ediyor. Üretim aşamasında geri dönüşümlü ve ekolojik malzeme seçimlerinin yanı sıra dağıtım ve hizmet aşamalarında sürdürülebilir politikalara katkı sağlayan NDESIGN, Uluslararası Mobilya Fuarı IIFF 2024’te yeni koleksiyonunun lansmanını gerçekleştirdi. Kaliteden ödün vermeyen güçlü yapısı ve ürün yaşam süresi ile kullanıcıların öncelikli tercihleri arasında yer alan NDESİGN 2024 koleksiyonunda yüzlerce hatta bazı cinsleri binlerce yıl yaşayan zeytin ağaçlarından esinlendi.


Doğaya yakınlık NDESIGN’in genetiğinde var
Fuarda doğaya yakın olmanın insan genetiğine işlenmiş olmasını savunan biyofilik tasarım prensibini benimsediği 2024 koleksiyonunu ziyaretçilerin beğenisine sunan NDESIGN,   stant tasarımı ile ziyaretçileri kendine hayran bıraktı. Koleksiyona dair açıklamalarda bulunan NDESIGN Tasarım Direktörü Hale Betül Güleç, NDESIGN olarak 2024 yılına özel hazırladığımız koleksiyonumuzda doğal ahşap, hazeran, yüzde 100 geri dönüştürülmüş masifler ve doğal keten kullandık. Koleksiyonumuza Nuh Tufanı’nın yok edici gücüne karşı direnmiş, dört mevsim yeşil kalan gümüşi tonu ve Van Gogh’u kendine hayran bırakan, birçok uygarlıkta bereket, yaşam, güç, adalet ve barışı temsil eden zeytin ağacı ilham verdi. İnovatif çözümlerle konforlu bir yaşam alanı oluşturmak için teknolojinin tüm avantajlarıkullanılarak tasarladığımız mekanizmalı Recliner koleksiyonu ile kullanıcıların yaşam alanlarına değer katmayı amaçlıyoruz. Ayrıca NDESIGN olarak 2020 yılında başlattığımız ve her alışverişte hediye ettiğimiz fidan projesi kapsamında oluşan Çanakkale’de bulunan NDESIGN Hatıra Ormanı ile de doğadan aldığımızı tekrar doğaya veriyoruz” dedi.

Share