iF Design Mega Trend Konferansı gerçekleşti

iF Design Tasarıma Sektörünü yarışmalar, araştırmalar ve trend raporları ile destekliyor

 

1953 yılından günümüze tasarım sektöründe iyi tasarımları onurlandıran iF Design, profesyoneller, genç yetenekler ve sosyal etki temalarında farklı ödüller düzenliyor. Tasarım eğitiminin geleceğine dair global araştırmalarda yer alıyor. Son üç yıldır en iyi ve en son tasarımların ödüllendirmelerinin referansı ile trend raporu için çalışmalara başladı. 200 sayfadan fazla içerikle hazırlanan raporu dijital olarak erişebilir formatta tasarım endüstrisi ile buluşturuyor.

 

Benjamin Völksen İstanbul ve Bursa’da ağırlandı

iF Design’nin   Türkiye ofisi Haziran ayında Türk tasarım endüstrisi bir araya geldiği İstanbul ve Bursa’da üç farklı etkinlik düzenledi. iF Design tarafından projelendirilen üçüncü “Mega Trend Raporu” Benjamin Völksen sunumu ile endüstriyel tasarımcılar, mimarlar ve iç mimarların katılımı gerçekleşen buluşmalar gerçekleşti.

 

iF Design Türkiye ofisinden Sinem Kocayaş gerçekleşen etkinlikler hakkında; “ iF Design 70 yıldır tasarım yarışmaları, etkinlikleri ve araştırmaları ile tanınıyor. Tasarımı sadece endüstriyel olarak değil grafik, mimarlık, kullanıcı deneyimi gibi tüm kolları ile ele alıyor. Etkinliklerimiz merkezinde hep tasarım endüstrisini destekleyen, ilham olan kurgular ile gerçekleştiriyoruz. iF TASARIM ÖDÜLÜ dünya çapında tasarım mükemmelliğinin önemli bir mührüdür. Bu nedenle çalışmalarımızın arkasında global büyük bir arşiv ve uzman ekip bulunuyor.” dedi.

 

Cihan Sirolu ise trend rapor içeriği hakkında; “iF Tasarım Trend Raporumuz, mega trendlerin mevcut küresel tasarım üzerindeki etkisini özetlemekte; tasarım disiplinlerinin birbirleri üzerindeki etkisini ve sosyal trendler ile mega trendlerin birbirini nasıl etkilediğini göstermektedir. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz buluşmalarda yaratıcı endüstriyi bilgilendirmek misyonumuz ile farklı buluşmalar düzenledik. İlerleyen dönemlerde farklı buluşmalarda yer alacağız.” dedi.

 

 

 iF Design Trend  Raporu hakkında;

iF Tasarım Trend Raporu 2024, tasarımın hızla değişen teknoloji, toplum ve çevre koşullarına nasıl uyum sağladığını anlamak için değerli bir kaynak olarak hazırlandı. Frankfurt’taki The Future:Project işbirliğiyle hazırlanan rapor, tasarım trendleri ve bunların önemli teknolojik ve toplumsal dönüşümlerle etkileşimi üzerine disiplinler arası bir bakış açısı sunuyor.

Rapor geleceğimizi şekillendiren altı ana tema etrafında düzenlenmiştir: Dijital insanlık, Bilinçli Ekonomi, Eko Dönüşüm, Globalizasyon, Zihniyet Devrimi ve Ortak Toplum.

Trend Raporu’nun tasarımı hem işlevsel hem de son derece görsel olarak kurgulandı. Okuyucuların farklı bölümler arasında serbest bir şekilde gezinmesine olanak tanıyan etkileşimli bir PDF’dir. Belirlenen trendlerin her biri açıkça tanımlanmış ve veriler, öngörüler ve vaka çalışmaları ile desteklenmiştir.

 

233 sayfalık yeni rapora 19 Temmuz 2024’e kadar iFDesign.com web sitesinden ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Link: https://ifdesign.com/en/trend-report 

 

iF Design Award 2025 Yeni Başvuru Dönemi Başladı 

Erken Kayıt Dönemi 28 Haziran’da sona eriyor.

Uluslararasıdan yerele, start-up‘lardan ünlü markalara, tasarımcılardan mimarlara, başlangıç seviyesinden en üst düzey tecrübelilere – ürünler, projeler veya hizmetler üretiyor veya yaratıyorsanız iF DESIGN AWARD 2025 için başvuru yapabilir. Katılmak istediğiniz başvuruyu ana 9 disiplinden uygun kategoriyi seçerek başvuru sürecinizi online baştalabilirsiniz. Hangi kategoriyi nasıl seçerim veya ödül kazananlarına sunulan avantajlar gibi merak ettikleriniz için iF Türkiye ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kategoriler: Ürün | Ambalaj | İletişim | İç Mimarlık Profesyonel Konsept | Hizmet Tasarımı | Mimari | Kullanıcı Deneyimi (UX) | Kullanıcı Arayüzü (UII) başvuru fiyatlarını ve önemli tarih detaylarını www.ifdesign.com sitesinde bulabilirsiniz.

Erken başvuru avantajlı fiyat döneminden 28 Haziran gününe kadar faydalanabilirsiniz.

Haziran’da başvurunuzu başlatıp Kasım ayına kadar başvuru içeriğinizi güncelleyerek, tamamlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için [email protected] mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Share