Tom Lake

Dünyada 2023’ün en çok ses getiren romanlarından Tom Lake artık Türkçe

TIME dergisi tarafından Dünyanın En Etkili 100 Kişisinden biri olarak seçilen Ann Patchettın fenomen romanı Tom Lake, The Kitap Yayınları tarafından Türk okurla buluşturuldu. Aile dinamiklerine dair keskin içgörüler sunan Tom Lake, dünya parçalanırken bile nasıl mutlu olunabildiğini anlatıyor.

Dünyanın en büyük okur platformu Goodreads’te “En İyi Roman” dalında yüzbinlerce oy alan, yıl boyunca New York Times’ın ve Amazon’un çoksatanlar listesinin zirvesini bırakmayan ve 2023’ün en çok konuşulan romanlarından olan Tom Lake, The Kitap Yayınları etiketi ve Kerime Dalyan çevirisiyle Türkiye’de yayımlandı. Parnassus Books’unsahibi ünlü yazar Ann Patchett tarafından kaleme alınan Tom Lake, bir tiyatro sahnesini ve büyülü bir aşkı konu alıyor.

Aile dinamikleriyle ilgili keskin içgörülerle okuyucu derin bir yolculuğa çıkarıyor

Keskin bir zekâ ve derin bir duyarlılıkla işlenmiş olan hikaye, Lara’nın kızlarının pandemi sebebiyle Kuzey Michigan’daki meyve bahçesine geri dönmesiyle başlıyor. Lara, kızlarınayıllar önce tiyatro sahnesinde hem meslektaşı hem de âşık olduğu ünlü aktör Peter Duke ile paylaştığı hikâyeyi anlatırken, kızlar kendi hayatlarını, anneleriyle olan ilişkilerini ve içinde bulundukları dünyayı gözden geçiriyorlar. Her bir karakterin kendi varoluşunu sorgulamaya başladığı Tom Lake, aile dinamikleriyle ilgili keskin içgörüleriyle okurlarını hem sürükleyici hem de duygusal bir yolculuğa çıkarıyor.