Doping Hafıza Amazon'la güçlerini birleştirdi hızını 5 kat artırdı

Doping Hafıza Amazon’la güçlerini birleştirdi hızını 5 kat artırdı

Doping Hafıza, yeni Dijital Öğrenme Platformu için Amazon ile güçlerini birleştirdi

Tasarladığı çağdaş programlarla 2011 yılından bu yana yüz binlerce kullanıcının hayatına dokunan ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan Doping Hafıza, platformunun yenilenen hali için Amazon Web Services ile iş birliği yaptı. Kullanıcılarına üst seviyede hizmet vermek için altyapı donanımını iyileştiren platform bu sayede; özellikle video içeriklerden kaynaklanan yoğunluk ve erişimde iyileştirmeye giderek içerik yayınlama hızını 5 kat artırdı!

Doping Hafıza CEO’su Mert Kalkavan

Doping Hafıza CEO’su Mert Kalkavan

Bugüne kadar Türkiye’de ve dünyada birçok ilki gerçekleştirip başarılarını katlayarak sürdüren Doping Hafıza, yaptığı uluslararası iş birlikleriyle de gücüne güç katıyor. Dijital öğrenme platformunu tamamen yapay zeka ile çalışan bir altyapıya büründüren Doping Hafıza, çevrimiçi öğrenme hizmetlerine artan talep karşısında video içeriklerini kullanıcılarına kusursuz bir hızla ulaştırmak için Amazon Web Services ile iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında veriler bulutta merkezileştirilirken, içerik dağıtım yetenekleri de geliştirilerek hızı, gecikmeyi ve ölçeklenebilirliği iyileştirmek için 32 AWS hizmeti benimsendi. İş birliği üzerine değerlendirmelerde bulunan Doping Hafıza CEO’su Mert Kalkavan“Çevrimiçi öğrenme içeriklerine olan ilgi her geçen gün artıyor ve Doping Hafıza olarak biz de oluşturduğumuz içeriklerle kullanıcılarımıza kusursuz hizmet vermeye çalışıyoruz. Bunun için altyapımızı en yeni teknolojilerle iyileştirmemiz gerekiyordu, biz de Amazon Web Services ile iş birliği yaptık” dedi.

Hızına hız kattı

Dijital öğrenme içerikleri konusunda Türkiye’nin lider markası Doping Hafıza kuruluşları dijital dönüşümlerinde destekleyen Amazon Web  Services ile dağıtım ağını modernleştirme konusunda iş birliği gerçekleştirdi. Kullanıcılarına kusursuz hizmet vermek için altyapı donanımını iyileştiren platform bu sayede; özellikle video içeriklerden kaynaklanan yoğunluk ve erişimde iyileştirmeye giderek içerik yayınlama hızlarını 5 kat artırdı. Doping Hafıza CEO’su Mert Kalkavan konu özelinde, “Kullanıcılarımızın sadece hayallerine ulaşmasına değil, yeni hayaller kurmasına da zemin hazırlamak istiyoruz. Bunun için kendimizi her geçen 

Bir yanıt yazın