Bülten: Converse Cons x Carhartt WIP’den 2024’e Özel Yeni Koleksiyon

Converse CONS ve iş kıyafeti tasarımlarıyla tanınan Carhartt WIP, kökleri kaykay kültürüne dayanan iki marka olarak 2024 İlkbahar/Yaz sezonu için yeni bir iş birliğine imza atıyor.

 

Bu iş birliği, 90’ların kaykay ayakkabısı tasarımları ve renk paletlerine saygı duruşunda bulunan Chuck Taylor All Star Pro modelini içeriyor. Kahverengi, bej ve krem tonlarındaki üç renkli süet tasarımıyla giyim markası Carhartt WIP’nin ikonik renk paletine atıfta bulunuyor. Taban üzerindeki yüksek kauçuk kaplama, dayanıklılık sağlarken yan tarafta bulunan üçlü dikişler Carhartt WIP’nin ikonik ceketlerine ve iş pantolonlarına gönderme yapıyor.  Modelin dil kısmında ve CX köpük iç tabanında markaların ortak logoları bulunuyor.

 

Kaykay için tasarlanmış özel bir model olan Chuck Taylor All Star Pro Hi, kaymayı önleyici elastik dil kayışları, CX köpük iç taban ve tutuş, tahta hissi ve kayma desteği sağlayan CONS Traction Rubber dış taban ile donatılmıştır.

 

İlk olarak 2017’de başlayan Converse CONS x Carhartt WIP iş birliği, her iki markanın işlevselliğini ve performansını benzersiz tasarım anlayışlarıyla birleştiriyor ve One Star, Fastbreak Pro gibi modellerin hem yeni hem de üst versiyonlarını ortaya koyuyor.

 

Bu iş birliğinin tanıtım kampanyası, fotoğrafçı Adrian Rios ve videograf Natas3000 tarafından, Carhartt WIP kaykay takımından sporcularıyla birlikte Barselona’da çekildi.

 

Converse CONS x Carhartt WIP Koleksiyonu’nu seçili mağazalarda ve converse.com.tr’de bulabilirsiniz.

Share