AbbVie

Atopik dermatit kader deme, yeni bir yol dene

Dünyada atopik dermatit görülme sıklığı son yıllarda özellikle sanayileşmiş ülkelerde 2-3 kat arttı ve çocuklarda yüzde 15-30, yetişkinlerde yüzde 2-10 düzeylerine yükseldi.AbbVie, 14 Eylül Dünya Atopik Dermatit Günü’nde toplumun hizmetine sunduğu atopikdermatitkonusalim.com internet sitesi ile AD hastalarının hastalıkla başa çıkmalarına destek oluyor.

Atopik dermatit (AD); en yaygın kronik, kaşıntılı cilt hastalığı olarak biliniyor.1 Birçok kişi bunun sadece kaşıntılı bir döküntü olduğunu düşünse de aslında araştırmalar atopik dermatitin hastanın cildinden daha fazlasını etkileyen bir durum olduğunu gösteriyor.2 Ciltte yoğunluğu ve şiddeti zaman zaman değişen ve kısır bir “kaşınma – kaşıma” döngüsünü tetikleyen sürekli kaşıntıya yol açan atopik dermatit anksiyete, depresyon, güvensizlik ve konsantrasyon eksikliği gibi birçok farklı sağlık sorununa da neden olabiliyor.3,4

AD hastaları atopikdermatitkonusalim.com internet sitesinde hastalıkla ilgili genel bilgilerin yanında günlük hayatlarını birçok yönden olumsuz etkileyen bu zorlu hastalıkla başa çıkmalarına yardımcı olabilecek ipuçlarına ulaşabiliyor. Hastalıkla mücadelede doktor ile iletişimin öneminin vurgulandığı sitede, insanların bu hastalığın gündelik hayatlarına etkisini ölçebilecekleri “AD Etki Analizi”, hastalıkla baş edebilmelerine ve tedavi sürecinde motivasyonlarını korumalarına yönelik “Hedef Belirleme Rehberi” ve tedavi sürecinde doktorlarıyla görüşmelerini verimli gerçekleştirebilmeleri için yol gösteren “Doktor Görüşmesine Hazırlık Rehberi” yer alıyor.

AbbVie Türkiye İmmünoloji İş Birimi Direktörü Fatma Elibollar, “İmmünoloji alanında yaklaşık çeyrek asırdır bağışıklık sistemi kaynaklı hastalıkların tedavisi için çözümler sunuyor ve bilimsel çalışmalar sürdürüyoruz. İmmünoloji alanındaki ürünlerimiz bugün dünya çapında 1 milyonun üzerinde kişinin tedavisine destek oluyor. AbbVie olarak her zaman en büyük amacımız, insanların yaşamlarında iz bırakmak. Bu nedenle bir yandan tedavi yöntemleri üzerine, diğer yandan hasta ve hasta yakınlarını bilinçlendirmek ve tedavi yolculukları boyunca onların yanında olmak için çalışıyoruz. AbbVie Türkiye olarak Dünya Atopik Dermatit Farkındalık Günü’nde toplumun hizmetine sunduğumuz atopikdermatitkonusalim.com internet sitemiz ile hastalık nedeniyle gündelik hayatlarında birçok zorluk yaşayan AD hastalarının hastalıkla daha kolay başa çıkmalarına yardımcı olmak istiyoruz” dedi.

Share

Bir yanıt yazın