2023 Global Effie Endeksi Türkiye Birincisi Türk Eğitim Vakfı Oldu

Eğitimde fırsat eşitliği misyonu doğrultusunda toplumsal farkındalığı arttırarak gençlere destek olan TEV, yaratıcı ve etkili iletişim kampanyalarıyla öne çıkmaya devam ediyor. TEV, Avrupa’nın en etkili markaları sıralamasında Türkiye’de 1. sırada ve Avrupa’da ise 29. sırada yer alarak en etkili reklam verenler arasında ilk sıralarda yer aldı.

Gerçekleştirdiği iletişim kampanyalarıyla eğitimde fırsat eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık yaratan Türk Eğitim Vakfı (TEV); dünya genelinde pazarlama ve iletişim kampanyalarının etkinliğini ölçen uluslararası prestijli bir sıralama sistemi 2023 Global Effie Endeksi‘nde önemli bir başarı daha elde etti. Vakıf, art arta ödüle layık görüldüğü beş yılın ardından; her yıl binlerce başarılı öğrencinin maddi imkânsızlıklar sebebiyle okulunu yarıda bırakma riskiyle karşı karşıya kaldığına dikkat çeken bir projeye imza attı. Happy People Project iş birliğinde hayata geçen ve Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacak olanın bu ülkenin eğitimli ve aydınlık gençleri olduğunu vurgulayan “Okusun, Cumhuriyetin Geleceği Olsun” projesiyle Gümüş Effie ödülünün sahibi oldu.

TEV, Avrupa’nın en etkili markaları sıralamasında Türkiye’de 1. sırada ve Avrupa’da ise 29. sırada yer aldı. Ayrıca en etkili reklam verenler sıralamasında Avrupa’da 43. sırada yer alan vakıf, Türkiye’nin en etkili ikinci reklam vereni oldu. Dünya genelinde ise Sivil Toplum Kuruluşları arasında 12. sırada yer edinerek uluslararası alanda da dikkat çekici bir başarıya imza attı.

Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) faaliyet alanları ve bağış fonları ile ilgili detaylı bilgiye www.tev.org.tr web sayfası üzerinden ulaşılabilir.

 

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

 

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze 280 bini aşkın yurt içi burs verdi ve 2 binden fazla öğrenciye yurt dışı burs imkânı sağladı. Eğitime katkılarını 33 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

Share