YUDA Cam Kaykay, Anadolu’nun desenleri için tuvale dönüşüyor

İmza attığı yenilikçi ürünlerle cam ekosistemine inovatif ve ezber bozan bir perspektif kazandıran Yorglass, B2C ürünlerini sunacağı yeni markası YUDA’nın ilk ürünü olan YUDA Cam Kaykay özelinde ünlü yönetmen Recep Bozgöz ile iş birliği yaptı. Bozgöz’un kuruculuğunu üstlendiği ve kadim Anadolu motiflerini modernize bir bakış açısıyla yorumlayan Caché İstanbul ile başlatılan iş birliği kapsamında, Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin saklı desenleri cam kaykaylar üzerine işlendi. Anadolu’daki zanaatkar kadınlar tarafından işlenen motifli YUDA Cam Kaykay Anatolian Koleksiyonu, Caché İstanbul’un web sitesinde ve www.yuda.zone’da satışa sunuldu.

Camın sonsuzluğunu ve sürdürülebilirliğini ortaya koymak için Yorglass tarafından hayata geçirilen ve şirketin B2C ürünlerini sunacağı yeni markası YUDA’nın ilk ürünü olan YUDA Cam Kaykay, Caché İstanbul ile önemli bir iş birliği kapsamında bir araya geldi. Endüstride estetiği ve sürdürülebilirliği temsil eden YUDA Cam Kaykay’ın yüzeyi, Caché İstanbul imzasıyla Anadolu’nun iç içe geçmiş kültürel mozaiği için bir tuvale dönüştü. Ünlü yönetmen Recep Bozgöz’un kurucusu olduğu Caché İstanbul’un dijital vitrini ve www.yuda.zone’da da satışa çıkan YUDA Cam Kaykay Anatolian Koleksiyonu için çok heyecanlı olduklarını dile getiren Yorglass Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Merve Yorgancılar Işıtmak, bu iş birliği ile kırılgan olarak algılanan camın aslında ne kadar güçlü ve tutkulu olabileceğini anlatmak istediklerini belirtti.

Anadolu’nun zanaatkar kadınları elleriyle işliyor
İleri dönüşüm (upcyling) projesi olarak hayata geçirilen Cam Kaykay’ın ilk iş birliğini yönetmen Recep Bozgöz ile yapmış olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Merve Yorgancılar Işıtmak; “Şirketimizin B2C ürünlerini sunacağı yeni markası YUDA’nın ilk ürünü olan YUDA Cam Kaykay aslında ileri dönüşüm sayesinde endüstriyel üretimde fire olan malzemenin değerli ürünler için ham madde olabileceğini göstermek adına ortaya çıktı. Bugün ise halıdan kıyafete tüm ürünleri Anadolu’daki zanaatkar kadınlar tarafından işlenen Caché İstanbul’un zamansız perspektifiyle farklı bir boyut kazanıyor. Anadolu’nun farklı kimlikleri içinde saklı kalmış özel desenler, tanıdık manzaralar, bu kadim toprakların zamansız ruhu ve mistik enerjisi Caché İstanbul imzasıyla YUDA Cam Kaykay’ın üzerine titizlikle işleniyor. Hayatın kırılgan yapısına camdan bir meydan okuma olarak başlayan yolculuğumuz, Caché İstanbul’un benzersiz dokunuşları ile zamansız bir ikona dönüşüyor. İleriyi hedefleyen bir ileri dönüşüm hareketi, endüstriyel bir malzemeyi sanatın ve estetiğin merkezine yerleştiriyor. Yorglass olarak bu iş birliği için oldukça heyecanlıyız. Ürünlerimiz çok yakında Caché İstanbul’un web sitesinde ve www.yuda.zone’da satışa çıktı. Dileriz ki, Anadolu’yu resmeden kırmızı ve lacivert zeminli YUDA Cam Kaykay koleksiyonumuz sürdürülebilir bir gelecek için herkese ilham verir” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın