Vodafone Türkiye Yeni İş Büyütme Kıdemli Müdürü Volkan Akyüz

VODAFONE VE NAUTICA, 3D AÇIKHAVA REKLAMCILIĞIYLA AKILLI REKLAM TEKNOLOJİLERİNİ BİRLEŞTİREREK YENİ BİR ÇAĞ BAŞLATIYOR

 

  

3 Temmuz 2024 – Vodafone Türkiye’nin reklam teknoloji ekibi Vodafone Ads, akıllı reklam teknolojilerini kullanarak geliştirdiği servisleri, Nautica’nın yeni sezon mayo ürünleri için özel tasarlanan 3D dijital açıkhava videolarındaki büyük veri hedeflemeli reklamcılıkla birleştirerek yeni bir uygulamaya imza attı. Bu yenilikçi uygulama moda sektöründe bir ilk olma özelliğini taşıyor.

 

Vodafone Türkiye Yeni İş Büyütme Kıdemli Müdürü Volkan Akyüz şunları söyledi:

 

“Vodafone olarak, müşterilerimize her zaman en yenilikçi ve etkili reklam çözümlerini sunmaya odaklanıyoruz. Nautica ile gerçekleştirdiğimiz bu proje, akıllı reklam teknolojilerinin gücünü ve moda sektörüne sunduğu yeni imkanları net bir şekilde ortaya koyuyor. Nautica’nın bu yenilikçi uygulama ile potansiyel müşterilerine en doğru zamanda ve en doğru kanaldan ulaşarak yeni sezon mayo ürünlerinin lansmanında büyük bir başarı elde edeceğine inanıyoruz.”

 

Eren Perakende Pazarlama Direktörü İlayda Yağmur Saray ise şöyle konuştu:

 

“Vodafone ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile Nautica’nın yeni sezon mayo koleksiyonunu tanıtmak için oldukça yenilikçi ve etkili bir yöntem kullandık. 3 boyutlu Outdoor reklamlar ve akıllı hedefleme ile hedef kitlemize doğrudan ulaşarak, ürünlerimizle ilgili farkındalığı en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz. Bu kampanyanın satışlarımıza ve markamızın bilinirliğine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.”

 

10 gün boyunca moda severlerle buluşacak  

 

Nautica, yeni sezonunun duyurusunda moda ve teknolojiyi bir araya getirdi. Yeni video reklam kampanyasında 3D ögeleri kullanan marka, yaz sezonuna iddialı bir giriş yapmaya hazır. Bu çarpıcı 3D video, İstanbul’un popüler noktalarından olan Nişantaşı, Levent, Gayrettepe ve Kadıköy Metro istasyonlarının yanı sıra Taksim Meydanı’nda ve Bodrum’da Göltürkbükü ve Turgut Reis gibi ön plandaki noktalarda 10 gün boyunca moda severlerle buluştu.

 

Özel bildirimler gönderilecek

 

Programatik medya satın alma modeliyle yayınlanan video reklamları, Vodafone Ads’in sunduğu çözümle ekranların çevresindeki kullanıcıların profillerine göre anlık olarak hedeflendi ve ilgili kullanıcılara markaya ait özel bildirimler gönderildi. Bu sayede, offline bir ürün olan açıkhava reklamlarının dijital dünyaya taşınması sağlandı ve potansiyel müşterilere en etkili şekilde ulaşıldı.

 

Yeni mayo-şort koleksiyonunu tanıtıyor

 

Kampanya, Nautica’nın yeni mayo-şort koleksiyonunu tanıtıyor. Hızlı kuruyan kumaştan üretilen şortlar, desenli ve düz renk seçenekleriyle yaz aylarında konfor ve şıklığı bir arada sunuyor. Yeni video kampanyası ile birlikte Nautica Seaside Koleksiyonunu da öne çıkarıyor. Gofreli kumaş pantolon ve üstler, desenli veya düz renk mayolar, keten gömlekler ve uyumlu tişörtler yaz stilini tamamlamak için bu koleksiyonda yer alıyor.

 

Vodafone Ads’in Nautica için geliştirdiği akıllı reklam teknolojisinin öne çıkan özellikleri

 

  • 3D Kreatif Tasarım: Nautica’nın yeni sezon mayo ürünlerinin 3 boyutlu olarak modellenmesi ve etkileyici görsellerle sunulması.
  • Prestijli Dijital Ekranlarda Açıkhava Alanları: İstanbul ve Bodrum’daki en prestijli dijital ekranlarda yayınlama.
  • Akıllı Hedefleme: Ekranların çevresindeki kullanıcıların profillerine göre anlık analiz ve ilgili kullanıcılara bildirim gönderilmesi.

 

 

Vodafone Grubu hakkında

Vodafone, Avrupa ve Afrika’nın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden biridir. 15 ülkede (Vodafone Grubu içinde durdurulan faaliyet olarak anılan İtalya hariç) 330 milyonu aşkın müşteriye mobil ve sabit iletişim hizmetleri sunuyor, 44 ülkede daha mobil ağlarda iş ortaklıkları yürütüyoruz. Aynı zamanda, dünyanın en büyük Nesnelerin İnterneti (IoT) platformlarından birine sahibiz. Afrika’da, finansal teknoloji kurumlarımız, 7 ülkede yaklaşık 79 milyon kişiye hizmet veriyor ve diğer hizmet sağlayıcılardan daha fazla işlem yönetiyor.

Daha iyi bir gelecek hedefiyle, bireylerin ve kurumların yaşam kalitesini artıran, kapsayıcı ve sürdürülebilir toplumların ilerlemesine yardımcı olan teknolojileri sunuyoruz. 2040 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmak ve çevresel etkimizi azaltmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Daha fazla bilgi için www.vodafone.com adresini ziyaret edebilir, @VodafoneGroup X hesabımızı takip edebilir ve www.linkedin.com/company/vodafone adresinden LinkedIn bağlantısı kurabilirsiniz.

 

Nautica Hakkında:

Adını Latince’de gemi anlamına gelen “Nauticus” kelimesinden alan Nautica, 1983’te Amerika’da kuruldu. İlham kaynağını insanın dünyayı keşfetmedeki ilk başarılarından biri olan denize açılmasından alan marka, 2013’te Eren Holding iştiraki olarak Türkiye’de müşterilerle buluştu. Erkek, kadın ve çocuk giyim ürünleri ve aksesuarla geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Nautica, klasik ve modern tasarımlarıyla dünya çapında tanınmaktadır. 

Share