TOMMY HILFIGER VE U.S. SAILGP TEAM GLOBAL BİR ORTAKLIĞA İMZA ATTI

Markanın moda ve sporu birleştirerek kuralları yıkma mirasını daha da ileri taşıyan bu ortaklık, modanın yelkencilikteki rolünü ve yelkenin popüler kültürdeki rolünü yeniden tanımlama hedefiyle 2025 sezonundan itibaren başlayacak.

Bir PVH Corp. [NYSE: PVH] şirketi olan Tommy Hilfiger, U.S. SailGP Takımının Resmi Yaşam Tarzı Giyim Partneri olarak uzun süreli bir ortaklığa imza attığını duyurdu. Kuralları yıkma be inovasyon felsefesini Tommy Hilfiger ve U.S. SailGP Takımı bu iş birliğini performans, tasarım ve kültürün sınırlarını zorlamak için kullanacak.

“Çocukluğumdan beri yelken dünyasını ve denizci yaşam tarzını çok sevdim. SailGP ise yeni bir seviyeyi temsil ediyor, bambaşka bir spor,” diyen Tommy Hilfiger şöyle devam etti: “Yoğun rekabeti ve elit performansı dünyanın en ikonik parkurlarındaki uluslararası yarışlarda bir araya getiren SailGP, adrenalin dolu sporlarda ilgi çekici etkinliklere imza atıyor. Mike Buckley ve U.S. SailGP takımı benzersiz bir vizyonla spor yarışmalarının çok ötesine uzanan bir hikaye yazmayı ve etki yaratmayı hedefliyor. Azimleri, kararlılıkları ve yenilikçi yaklaşımlarıyla bana ilham veriyorlar. Birlikte yelkenciliğin kurallarını yıkma ve dünya çapındaki hayranlara yenilikler sunma fırsatı bulacağımıza inanıyorum.”

SailGP, uçan tekneleri, rekor kıran hızları ve adrenalin dolu mücadeleleriyle dünyanın su üzerindeki en heyecanlı yarışı olarak tanınıyor. Tommy Hilfiger’ın U.S. SailGP Takımı ile iş birliği Kasım 2024’te 5. Sezonun ilk yarışı olan Sail Grand Prix ile birlikte dünya çapında başlayacak. Sezon boyunca rakip milli takımlardan en iyi sporcular dünyanın en efsanevi lokasyonlarında mücadele edecek. Önceki sezonlarda yarışlar Sydney, Saint Tropez ve New York gibi parkurlarda gerçekleştirildi.

U.S. SailGP Takımı CEO’su Mike Buckley şu yorumda bulundu: “Tommy Hilfiger’ın modayı spora getirmesine uzun zamandır hayranım. Dolayısıyla bu iş birliğiyle bir hayal gerçek oluyor. Tommy Hilfiger şıklığı ve sporculuğu benzersiz bir tarzda buluşturuyor. Yelken dünyasında olay yaratacağımızı düşündükçe çok heyecanlanıyorum.”

2000’li yılların başından beri yelken takımları ve sporcularla iş birliği yapan Tommy Hilfiger, denizde ve karada çığır açan platformu destekleyerek spora sponsor olma konusundaki öncü rolünü devam ettiriyor. U.S. SailGP’nin F50 ‘foiling’ katamaranlarının her iki yanında yer alacak TOMMY HILFIGER logosu aynı zamanda takım üniformalarında ve kapsül koleksiyonlarda da kullanılacak. Ünlüler ve seçkin misafirler iş birliği kapsamında özel etkinliklere davet edilecek ve yüksek doz adrenalinle dolu yelkenciliği takımla birlikte teknede deneyimleme imkanı bulacak. VIP misafirler de Adrenaline Lounge’da en yüksek konukseverlik standartlarında ağırlanacak.

Yelkencilik, Thomas Jacob Hilfiger isminin baş harfleri T, J ve H’yi çevreleyen ikonik bayrak logosu ilk kez tasarlandığından bu yana TOMMY HILFIGER marka DNA’sının bir parçasını oluşturuyor. Uzun zamandır spor üniformalarına ve tasarım kodlarına tutkusundan ilham alan Tommy Hilfiger, 2003’te ‘Around Alone’ yat yarışında Amerikalı denizci Brad Van Liew’in sponsoru olarak yelken yarışları dünyasına adım attı. 2006 yılında ise Hilfiger Sailing takımı ilk Volvo Extreme 40 Grand Prix’yi kazandı.

Markanın dostları topluluğun bir parçası olmaya, #TommyHilfiger, @TommyHilfiger, @SailGPUSA ve #SailGP etiketlerini alıntılayarak sosyal medya paylaşımlarına katılmaya davet ediliyor.

# # #

TOMMY HILFIGER hakkında

Dünyanın en tanınmış premium yaşam tarzı markalarından biri olan TOMMY HILFIGER, 1985 yılından beri pozitif tutumuyla tüketicilere ilham veriyor. Klasik ile yeninin kesişmesiyle hayat bulan markanın ikonik stili, dünya çapında kültürü şekillendiren insanlarla birlikte yaratılıyor. TOMMY HILFIGER klasik Amerikan stilinin özünü modern yorumlarla kutluyor. Tommy Hilfiger markası, TOMMY HILFIGER ve TOMMY JEANS yaşam tarzı grupları altında kadın, erkek ve çocuk giyim, denim, aksesuar ve ayakkabı koleksiyonlarıyla dünya çapındaki tüketicilere üstün kalite ve değer sunuyor. Tommy Hilfiger, sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık taahhüdünü kararlılıkla sürdürüyor.

TOMMY HILFIGER ürünlerinin küresel perakende cirosu, 2023 yılında yaklaşık 9 milyar USD oldu. PVH Corp. tarafından 2010 yılında satın alınan Tommy Hilfiger, dünya çapında 16.000’den fazla çalışanından aldığı güçle 100 ülkeyi kapsayan geniş bir dağıtım ağı ve en büyük küresel amiral mağazası niteliğindeki tommy.com dahil olmak üzere 2.000’den fazla perakende mağazasıyla faaliyetlerini devam ettiriyor. PVH ise markanın dünya çapında güncel ve ilgili kalması, varlığını genişletmesi ve uzun vadeli büyümesine odaklanıyor.

 

PVH Corp. hakkında

PVH, dünyanın en beğenilen ve en büyük moda ve yaşam tarzı şirketleri arasında sayılıyor ve 40’tan fazla ülkede tüketicilerle buluşuyor. Küresel portföyümüzde ikonik Calvin Klein ve TOMMY HILFIGER markalarımız yer alıyor. 140 yılı aşkın tarihimizi markalarımızdan, ekibimizden ve modayı iyi amaçlarla ilerletme taahhüdümüzden aldığımız güçle geleceğe taşıyoruz. Bunların tümü Bizim Gücümüzü gösteriyor. Bunların tümü PVH’in gücünü ifade ediyor.

Bizi FacebookInstagramX ve LinkedIn hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

U.S. SAILGP Team hakkında

ABD’deki profesyonel spor, eğlence ve teknoloji sektörlerinden gelen yeni sahiplerin ve yatırımcıların enerjisini yansıtan U.S. SailGP Takımı, eş sahipler Ryan ve Margaret McKillen ile iki kez dünya şampiyonu Mike Buckley tarafından yönetiliyor. Yedi kez dünya şampiyonu Taylor Canfield’ın pilot olarak görev yaptığı takımda son derece yetenekli Amerikalı sporcular yer alıyor. SailGP dünya şampiyonasında Amerika dahil 10 milli takım aynı tasarımlı F50 ‘foiling’ katamaranlarla yeryüzünün en ikonik denizlerinde saatte 60 mile yaklaşan hızlarla adeta uçarak rekabet ediyor. Daha fazla bilgi için: www.sailgpusa.com

Share