Team Paribu sporun gücüyle gençlere ilham, deprem bölgelerine destek oluyor

Teknoloji, sanat ve sporu harmanlayan bir vizyonla yarını inşa etmek için çalışan Paribu, Türkiye’de spor kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak için Team Paribu’yu kurdu. Uluslararası arenada Türkiye’yi başarıyla temsil eden milli sporculardan oluşan takım, bu sporculara destek vermenin yanı sıra, “Team Paribu Seninle” projesi ile sporu Türkiye’nin her köşesine ulaştırmayı hedefliyor.

Spora erişime destek ve yerel ekonomiye katkı

Team Paribu, İhtiyaç Haritası iş birliğinde yürüttüğü “Team Paribu Seninle” projesi ile 2022’den bu yana 37 şehirde toplam 84 okul ve 32.000’den fazla öğrencinin spor malzemesi ihtiyacını karşıladı. Proje kapsamında Şanlıurfa, Bursa, Ordu ve Mardin’deki okullar, Team Paribu sporcularının da katılımıyla ziyaret edilirken, öğrenciler farklı spor branşlarını milli sporcular eşliğinde deneyimleme imkânı buldu.

 

Normalleşme için atılan adımlar: Deprem bölgesinde spor alanları

6 Şubat 2023’te yaşanan deprem felaketinin ardından Team Paribu, “Team Paribu Seninle” projesini deprem bölgesine fayda sağlamak amacıyla yeniden şekillendirdi. Hatay’da kurulan İhtiyaç Haritası Yaşam Alanı’ndaki spor alanının yapımını üstlenen Team Paribu, ilk etapta Hatay’da 400 çocuk ve gence spor yapma imkânı sundu.

Proje kapsamında çocuk ve gençler, bir yıldır deneyimli antrenörler eşliğinde 11 farklı branşta düzenli olarak spor yapıyor. Team Paribu sporcuları, belirli aralıklarla alanı ziyaret ederek çocuklarla bir araya geliyor. Projenin ikinci ayağı olan Kahramanmaraş’taki spor alanının ise eylül ayında açılması planlanıyor.

Daha iyi bir gelecek için duygusal, fiziksel ve zihinsel destek

Team Paribu, deprem bölgesinde yaşayan çocukların iyi olma hallerine destek vermek ve yaşadıkları zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmak hedefiyle bu uzun soluklu projeyi hayata geçirdi. Alandaki spor eğitmenleri destekleyici ve olumlu bir yaklaşımla çocukların sporla iyileşmelerine katkıda bulunuyor. Onların duygusal, fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarına odaklanarak güçlenmelerini amaçlıyor.

 

Proje kapsamında Hatay’daki Team Paribu Spor Alanı’na yapılan ziyaretten öne çıkan anları buradan izleyebilirsiniz.

Share