Sistem Alüminyum yenilikçi ürünleriyle ALUEXPO'da boy gösterdi

Sistem Alüminyum yenilikçi ürünleriyle ALUEXPO’da boy gösterdi

Estetik ve yüksek performanslı çözümleriyle alüminyum sektörüne özel ürünlergeliştiren Sistem Alüminyum, 8. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluştu. Fuarda alüminyum profil ve alüminyum kompozit paneller başta olmak üzere tüm ürün gruplarını uluslararası yatırımcıların beğenisine sunan marka, yeni iş birlikleriyle ihracat ağını genişletmeye hazırlanıyor.

Küresel ekonominin lokomotif sektörlerinden alüminyum sanayisinin uluslararası paydaşları ALUEXPO 2023’te buluştu. 12-14 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen8. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı’na bu yıl rekor katılım sağlandı. Yapı, otomotiv, havacılık, denizcilik, beyaz eşya, aydınlatma ve enerji gibi sektörler için alüminyum profiller geliştiren Sistem Alüminyum da fuarda yerini aldı. Profil, kompozit panel, billet, aksesuar ve dövme alüminyum başta olmak üzere tüm ürün gruplarınıve üretim kabiliyetlerini fuarda görücüye çıkaran Sistem Alüminyum, uluslararası yatırımcılar tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı.

“Yeni iş birlikleriyle küresel pazardaki yerimizi daha da güçlendireceğiz”

İş stratejilerini oluşturma ve yeni iş birlikleri kurmada fuarların önemli bir rol oynadığını vurgulayan Sistem Alüminyum İcra Kurulu Başkanı Ayhan Yerekaban, “Yaklaşık 30 yıllıksektör tecrübemizle; uzun ömürlü, renk uyumu ve parlaklığı mükemmel, boyutsal istikrara sahip, kolay işlenebilir ve maliyet etkin alüminyum ekstrüzyon profiller ve alüminyum kompozit paneller üretiyoruz. Mimari sistemler ile endüstriyel uygulamalar için gerekli olan alüminyum profilleri tasarlayan ve üreten şirketimiz; 95 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere 330 bin metrekarelik tam entegre üretim tesisinde, geniş pres hatlarına sahipTekirdağ Ergene’deki fabrikamızda bulunan 9 ekstrüzyon pres hattı, 2 dövme pres hattı ve 2 kompozit panel hattı ile Türkiye’de tam entegre üretim gerçekleştiren öncü firmalardan biriyiz. 23 binin üzerinde kalıptan oluşan zengin bir kalıp arşivimiz bulunuyor. Firma olarak zengin ürün gamımızla ALUEXPO 2023’te yer alarak çözümlerimizi küresel çapta yatırımcıların beğenisine sunduk. Üretiminin yüzde 60’ını ihraç eden bir şirket olarak burada gerçekleştireceğimiz yeni iş birlikleriyle küresel pazardaki güçlü konumumuzu daha da ileriye taşıyacağız” dedi.

7-12 Ekim’de otomotiv endüstrisine yönelik çözümleriyle Busworld Europe Fuarında’ydı

Sistem Alüminyum, otomotiv sanayisine yönelik çözümleriyle 7-12 Ekim 2023 tarihleri arasında da, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen ve otobüs endüstrisinin en büyük etkinliklerinden biri olan uluslararası Busworld Europe Fuarı’na katıldı. Bu yıl 26’ncisi düzenlenen ve 40’a yakın ülkeden 500’ü aşkın firmanın katılım sağladığı fuarda endüstriyel sektöre yönelik ürünleriyle büyük ilgi toplayan Sistem Alüminyum, ulusal ve uluslararası fuarlarda ürün ve hizmetlerini sergileyerek ihracat ağına yeni ülkeler eklemeyi hedefliyor.