SANATA Bİ YER PLATFORMUNUN YENİ SERGİSİ “GÖZ TEMASI” BÜYÜKDERE35 İŞ BİRLİĞİYLE KAPILARINI AÇTI

Doğuş Grubu’nun kültür-sanat alanındaki başlıca sosyal yatırımlarından biri olan Sanata Bi Yer, “Çünkü Sanat Alan İster” mottosuyla Büyükdere35 iş birliğinde 1wall sergisi sanatseverlerle buluştu. ‘Göz Teması’ isimli sergide, Sanata Bi Yer üyesi İrem Yüksebilgili’nin 2 çalışması sanatseverlerle buluşmak üzere Büyükdere35’in Tophane’deki galerisinde ziyarete açıldı. 

Doğuş Grubu’nun “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek” vizyonuyla 2015 yılından bu yana sanatla uğraşan öğrencilere destek olmak üzere yürüttüğü “Sanata Bi Yer” platformu genç sanatçıları “erişilebilir sanat” felsefesiyle sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Sanata Bi Yer, farklı disiplinlerden çağdaş sanatçıların sergilerine, çeşitli konulardaki seminerlere ve sanatçı atölye çalışmalarına ev sahipliği yapan Büyükdere35 iş birliğinde yeni sergisinin kapılarını sanatseverlere açtı.

 

Sanata Bi Yer platformunun genç üyesi İrem Yüksekbilgili’nin hayvan haklarına yönelik farkındalık yaratmayı hedefleyen “Göz Teması” isimli 1wall sergisi 28 Temmuz’a kadar ziyarete açık olacak. Sergide, sanatçının çeşitli teknikler kullanarak bitkisel sabun, imitasyon deri ve suni yün ile oluşturduğu etkileyici 2 çalışması yer alıyor.

 

2015 yılından bu yana “Sanata Bi Yer” platformu aracılığıyla genç sanatçılara eserlerini sergilemek için alan yaratan Doğuş Grubu, genç yeteneklerin eserlerini galeriler dışında da daha geniş kitlelere ulaştırarak onların sanat dünyasında yer edinmelerine olanak tanıyor. Platform, genç sanatçıların üretimlerini doğru yerde ve doğru kişilerle buluşturmayı amaçlıyor.

 

Üniversite öğrencilerine açık olan www.sanatabiyer.com platformu, 365 gün ziyaret edilebilen dijital sergi işleviyle öğrencilerin yaratıcı üretimlerini desteklemeyi hedefliyor.

Share