Samsung, Galaxy Watch7 ve Galaxy Watch Ultra ile akıllı sağlık deneyimini herkese açıyor

Samsung bugün Paris’teki Galaxy Unpacked’de herkes için uçtan uca sağlıklı yaşam deneyimleri sağlamak üzere tasarlanan giyilebilir cihazlar aracılığıyla Galaxy AI’nin gücünü daha fazla insana ulaştıran yeni Galaxy Watch7 ve Galaxy Watch Ultra’yı duyurdu. Galaxy AI ile güçlendirilmiş yeni akıllı saatler, kişiselleştirilmiş içgörüler ve özel sağlık deneyimleri sunarak kendinizi daha kapsamlı bir şekilde anlamanıza ve genel sağlık durumuna bütünsel bir yaklaşımla bakılmasına imkan veriyor.

 

Samsung Electronics, yeni Galaxy Watch7 ve Galaxy Watch Ultra’yı[1] tanıttı. Bu yeni ürünler, Galaxy AI’ın[2] gücünü daha fazla kullanıcıya ulaştırarak, herkes için uçtan uca zindelik deneyimleri[3] sunmak üzere tasarlanmış giyilebilir cihazlar serisini genişletiyor. Bu yeni gelişmeler, Samsung’un dijital fitness geliştirme vizyonunun merkezinde yer alıyor ve kişiselleştirilmiş veri ölçümleri ve özel fitness deneyimleri sunarak, günlük zindelik durumuna dair bütünsel bir yaklaşımla kendinizi daha kapsamlı bir şekilde anlamanızı sağlıyor. Kişisel fitness hakkında doğru, detaylı ve ileri düzeyde bilgi elde etmek bu sürecin kilit faktörü ve Samsung’un Galaxy Watch7 ve Galaxy Watch Ultra üzerindeki geliştirilmiş sensör yenilikleri bu vizyonu hayata geçirmeye yardımcı oluyor. Zindeliğe sade bir yaklaşım sunarak, bileğinizde rahatça takılıyken, hatta uyurken bile zindelik izleme, takip ve kişiselleştirilmiş veri ölçümleri sağlıyor. Galaxy Watch7, kişiselleştirilmiş egzersizlerle birlikte akıllı ve önleyici fitness izleme yetenekleriyle günlük zindeliği en üst düzeye çıkarıyor. Galaxy Watch Serisi’nin en yeni üyesi Galaxy Watch Ultra, Samsung’un şimdiye kadarki en yetenekli akıllı saati olup, üst düzey başarılar için tasarlandı.

 

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, ” Giyilebilir cihazlar portföyümüze eklenen yeni ürünler, Samsung’un en gelişmiş teknolojilerini ve yeniliklerini entegre ederek, önleyici sağlık çözümleriyle sağlığınızın ve zindeliğinizin kontrolünü elinize almanızı sağlıyor. Galaxy Watch7 ve Galaxy Watch Ultra ile sunulan akıllı ölçüm, rehberlik ve içgörüler, kullanıcıların verileri anlamlı içgörülere dönüştürmesine yardımcı olacak ve genişletilmiş akıllı sağlık deneyiminde yepyeni bir çağ açacak.” dedi.

 

Galaxy Watch7: Günlük zindelik durumuna kapsamlı bir bakış sunuyor

Galaxy Watch7[4], kendinizi bütünsel bir şekilde anlamanıza yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Galaxy Watch7, günlük zindeliği desteklemenin daha fazla yolunu sunarak, daha zinde ve fit günler yaratmanız için sizi motive ediyor. 100’den fazla egzersizi doğru bir şekilde takip edebilir ve hedeflerinize ulaşmak için Antrenman Rutini ile çeşitli egzersizleri birleştirerek rutinler oluşturabilirsiniz. Race özelliği[5] ile ilerlemenizi izlemek ve motivasyonunuzu korumak için mevcut ve geçmiş performansı gerçek zamanlı olarak karşılaştırın. Vücut Kompozisyonu[6] ile vücudunuzun kapsamlı bir anlayışını elde ederek tam bir vücut ve fitness anlık görüntüsü alın.

 

Kalp Atış Hızı Takibi[7] ile anormal derecede yüksek veya düşük kalp hızları için gerçek zamanlı okumalar ve uyarılar alın, AFib’i (Atrial Fibrilasyon) gösterebilecek düzensiz kalp ritimlerini IHRN (Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimi)[8] ile tespit edebilir ve Elektrokardiyogram (EKG)[9] ve Tansiyon takibi özelliği(BP) [10] ile kalp hareketlerinizi daha derinlemesine anlayabilirsiniz.

 

Bu gelişmiş, derinlemesine izleme ve veri ölçümleri, Galaxy Watch7’deki Samsung’un en yenilikçi donanımları sayesinde mümkün kılınıyor. Geliştirilmiş BioActive Sensör, daha kesin sonuçlar sunarak[11] kendinizi kapsamlı okumalarla daha iyi anlamanızı sağlıyor.

 

Galaxy Watch Serisi’nin en güçlü çipi ve ilk kez 3nm İşlemci ile donatılmış olan Galaxy Watch7, üç kat daha hızlı CPU[12] ve uygulama işlemcisinin %30 oranında geliştirilmiş güç verimliliği[13] ile sıradışı bir giyilebilir deneyim sunuyor. Ayrıca, Galaxy Watch7, konumu daha kesin bir şekilde izleyebilen[14] Çift frekanslı GPS sistemini içeren ilk Galaxy akıllı saattir[15], bu sayede yoğun kentsel ortamlarda bile nerede olursanız olun üstün netlikte başarı sağlıyor.

 

Samsung’un ikonik dairesel tasarımını içeren Galaxy Watch7, dalgalı tasarımı ve renkli dikiş detayları gibi yeni saat kayışları[16] ile kişisel tarzınıza uyum sağlıyor. Ayrıca, Galaxy Watch7, bağlı Galaxy cihazları arasında daha sezgisel ve kesintisiz deneyimler sunuyor. Akıllı Yanıt Önerilen AI aracılığıyla önceki konuşmaları analiz ederek uygun yanıtları öneren Akıllı Önerilen Yanıtlar [17] ile mesajlara kolayca cevap verebilirsiniz. . Double Pinch Hareketi[18] ile elleriniz doluyken bile bir Galaxy Watch ve bağlı Galaxy akıllı telefonu kolayca kontrol edebilir ve ödemelerden Dijital Kimliklere erişime kadar her şeyi daha kolay hale getiren hepsi bir arada Samsung Wallet’ı[19] kullanabilirsiniz.

 

Galaxy Watch7, 40mm ve 44mm olmak üzere iki boyutta sunulacak. Galaxy Watch7 40mm, Haki ve Krem renklerinde, Galaxy Watch7 44mm ise Haki ve Gümüş renkleriyle satışa sunulacak.

 

Galaxy Watch Ultra: Tutkulu Performansı Maksimize Etmek

Galaxy Watch7’nin gelişmiş fitness izleme özellikleri ve güçlü donanımı üzerine inşa edilen Galaxy Watch portföyünün en yeni ve en güçlü üyesi Galaxy Watch Ultra yapay zekanın sunduğu yeteneklerle bir üst seviyedeki başarılar için geliştirilmiş fitness deneyimlerini daha da açığa çıkarıyor. Galaxy Watch’un dairesel tasarım mirasını sürdüren ikonik tasarımı, koruma ve görsel bütünlüğü artırırken, gelişmiş konfor için Dinamik Bağlantı Sistemi, her zaman ve her yerde en iyi versiyonunuz olmanızı sağlıyor.

 

Tinanium Grade 4 [20] çerçeve ve 10ATM su direnci[21] ile sınırları zorlamanızı ve daha ileri gitmenizi sağlıyor. Ayrıca, Galaxy Watch Ultra, okyanusta yüzmekten ekstrem koşullarda bisiklete binmeye kadar gelişmiş fitness deneyimlerini izlemek için deniz seviyesinin 500 metre altından 9.000 metre üstüne kadar geniş bir yükseklik aralığında çalışıyor[22](denizde 100 metre derinliğe kadar su geçirmez).

 

Yüzme, bisiklete binme ve koşudan oluşan triatlon için yeni Multi-spor özelliği ile çoklu etaplı egzersizleri takip edebilirsiniz. Ayrıca, bisiklet için yeni Fonksiyonel Eşik Gücü (FTP), AI destekli FTP metrikleri[23] ile yalnızca 4 dakikada maksimum bisiklet gücünü doğru bir şekilde ölçerek size özgü göstergelere dayalı olarak tam potansiyeli ortaya çıkarıyor. Galaxy Watch Ultra ayrıca, fiziksel yeteneklerinize dayalı olarak yoğun seviyelerde egzersiz yapabilmeniz için gelişmiş Kişiselleştirilmiş Kalp Atış Ritim Aralıkları[24] sağlıyor.

 

Yeni eklenen Quick Access ile antrenmanları anında başlatabilir, kontrol edebilir ve diğer işlevleri ihtiyaçlarınıza göre haritalayabilirsiniz. Ayrıca güvenlik için Acil Durum Sirenini[25] etkinleştirebilirsiniz. Antrenman sonrası, gece moduna[26] otomatik olarak geçen özel Galaxy Watch Ultra saat yüzleri ile istatistiklerinizi bir bakışta kontrol edin ve karanlıkta optimal okunabilirlik sağlayabilirsiniz. Ayrıca, en yüksek 3.000 nit parlaklığı ile Galaxy Watch Ultra, güneş ışığında bile okunabilirliğe imkan sağlıyor.

 

Daha uzun maceralar sırasında huzur bulmanız için, Galaxy Watch Ultra, Galaxy Watch Serisi’nin en uzun pil ömrüne sahip olarak Güç Tasarrufu modunda 100 saate kadar[27] ve Egzersiz Güç Tasarrufu modunda 48 saate kadar[28] kullanım sunuyor. Galaxy Watch Ultra[29], 47mm boyutunda Titanyum, Beyaz Titanyum ve Gri Titanyum renklerinde satışa sunulacak.

 

Galaxy Watch7 ve Galaxy Watch Ultra, Wear OS’un en güçlü sürümü olan Wear OS 5 ile çalışan ilk Android akıllı saatler olarak dikkat çekiyor. Gelişmiş performans ve güç verimliliği sunan Wear OS 5, daha sorunsuz ve akıcı etkileşimlerin tadını çıkarmanızı ve Galaxy Watch’unuzu daha uzun süre kullanmanızı sağlıyor. Ayrıca, bileğinizden popüler uygulamalara, Galaxy hizmetlerine, Google uygulamalarına ve favori üçüncü taraf uygulamalara erişerek giyilebilir deneyiminizi maksimize edebilirsiniz.

 

Her zaman olduğu gibi, Samsung’un bağlı Galaxy ekosisteminin gücü daha fazla potansiyeli açığa çıkarmak için daha büyük faydalar sağlıyor.

Kullanılabilirlik[30]

Galaxy Watch Ultra, Watch7, Buds3 Serisi ürünlerinin teslimat süreci 19 Temmuz tarihi itibariyle başlayacaktır.

 

 

Galaxy Watch7

Galaxy Watch Ultra

Renk – 44mm: Haki, Gümüş

– 40mm: Haki, Krem

– 47mm: Titanyum, Beyaz Titanyum ve Gri Titanyum
Boyut[31] ve Ağırlık[32] – 44mm: 44.4 x 44.4 x 9.7 mm, 33.8g

– 40mm: 40.4 x 40.4 x 9.7 mm, 28.8g

– 47mm: 47.1 x 47.4 x 12.1mm, 60.5g
Ekran Sapphire Crystal

  • 44mm: 1.5-inch (37.3 mm) 480×480 Super

AMOLED, Tam renkli Her zaman açık ekran

  • 40mm: 1.3-inç (33.3 mm) 432×432 Super

AMOLED, Tam renkli Her zaman açık ekran

Sapphire Crystal

– 47mm: 1.5-inch (37.3mm) 480×480 Super

AMOLED, Tam renkli Her zaman açık ekran

İşlemci Exynos W1000 (5 Core, 3nm)
Bellek saklama alanı 2GB memory + 32GB storage
Pil[33] (tipik) – 44mm: 425mAh

– 40mm: 300mAh

590mAh
Şarj[34] Hızlı Şarj (WPC tabanlı kablosuz şarj)  
İşletim sistemi[35] Samsung Tarafından Desteklenen İşletim Sistemini Kullanın (OS 5’i Kullanın)  
UI One UI 6 Watch  
Sensörler Samsung BioActive Sensor (Optik Biyosinyal Sensörü + Elektriksel Kalp Sinyali + Biyoelektrik İmpedans Analizi), Sıcaklık Sensörü, Hızlandırıcı, Barometre, Jiroskop Sensörü, Manyetik Alan Sensörü, Işık Sensörü Samsung BioActive Sensör (Optik Biyosinyal sensörü + Elektriksel Kalp Sinyali + Biyoelektrik İmpedans Analizi), Sıcaklık Sensörü, Hızlandırıcı, Barometre, Jiroskop Sensörü, Manyetik Alan Sensörü, Işık Sensörü  
Bağlantı LTE[36], Bluetooth 5.3, Wi-Fi 2.4+5GHz, NFC, GPS(L1+L5)/Glonass/Beidou/Galileo  
Dayanıklılık[37] 5ATM + IP68 / MIL-STD-810H 10ATM41+IP68[38] / MIL-STD-810H /Okyanusta Yüzme, Çalışma Sıcaklığı/İrtifa Garantili  
Uygunluk Android 11 veya üzeri ve 1,5 GB’tan fazla belleğe sahip[39]  

 

Medyaevi İletişim

Duygu Sayıner Çıdamal – [email protected] – 0533 680 3686

[1] Kullanılabilirlik, pazara, modele ve eşleştirilen akıllı telefona göre değişebilir. Bu belgede sağlanan tüm işlevsellikler, özellikler, teknik özellikler ve diğer ürün bilgileri, bunlarla sınırlı olmamak üzere, ürünün faydaları, tasarımı, fiyatlandırması, bileşenleri, performansı, kullanılabilirliği ve yetenekleri önceden bildirimde bulunulmaksızın değiştirilebilir. 

[2] Samsung, AI özellikleri tarafından sağlanan çıktıların doğruluğu, eksiksizliği veya güvenilirliği konusunda herhangi bir vaat, güvence veya garanti vermez. Belirli Samsung AI özelliklerini kullanmak için Samsung hesabı girişi gerekebilir. Galaxy AI hizmeti, bazı bölgelerde yaş sınırlamaları nedeniyle küçükler için sınırlı olabilir. Galaxy AI özellikleri, desteklenen Samsung Galaxy cihazlarında 2025 sonuna kadar ücretsiz olarak sunulacaktır. Üçüncü taraflarca sağlanan AI özellikleri için farklı şartlar geçerli olabilir.

[3] Genel sağlık ve fitness amaçları için tasarlanmıştır. Herhangi bir tıbbi durumun veya hastalığın tespiti, teşhisi, tedavisi, izlenmesi veya yönetimi için kullanılması amaçlanmamıştır. Cihaz ve/veya uygulama aracılığıyla erişilen sağlıkla ilgili bilgilerin tıbbi tavsiye olarak değerlendirilmemesi gerekir. Kullanıcılar, bir doktordan tıbbi tavsiye almalıdır. Belirli özellikler pazara, operatöre veya eşleştirilen cihaza göre değişiklik gösterebilir.

[4] Uyumlu akıllı telefonlar ve mevcut özellikler ülke veya bölgeye, operatöre veya cihaza göre değişebilir.

[5] Race özelliği, yalnızca açık hava koşusu ve açık hava bisiklet sürüşü için geçerlidir. Karşılaştırmalı ölçümler için, önceden oluşturulmuş parkurla aynı yolda koşulması gereklidir. Kullanıcılar, önceki bir zaman diliminden (14 güne kadar) bir kaydı seçerek karşılaştırma yapabilir. Yarışma aracılığıyla kayıtları karşılaştırmak, önceki kaydın başlangıç noktasıyla aynı yerden başlandığında mümkündür. Önceki parkurdan 10% oranında saparsa, otomatik olarak koşu moduna geçer.

[6] Vücut Kompozisyonu, yalnızca Samsung Galaxy Watch4 serisi ve daha sonra piyasaya sürülen Galaxy Watch modellerinde desteklenir. Vücut Kompozisyonu, implante edilmiş kalp pili veya diğer implante edilmiş tıbbi cihazlara sahipseniz veya hamileyseniz kullanılmamalıdır. Cihaz ve uygulama aracılığıyla erişilen sağlıkla ilgili bilgiler tıbbi tavsiye olarak değerlendirilmemelidir. Ölçüm sonuçları, 20 yaşın altındaysanız doğru olmayabilir. Ölçümler kişisel referansınız içindir. Tavsiye için bir sağlık uzmanına danışın.

[7] Kalp Atış Hızı izleme özellikleri, genel sağlık ve fitness amaçları için tasarlanmıştır. Herhangi bir tıbbi durumun veya hastalığın tespiti, teşhisi, tedavisi, izlenmesi veya yönetimi için kullanılması amaçlanmamıştır. Cihaz ve uygulama aracılığıyla erişilen sağlıkla ilgili bilgiler tıbbi tavsiye olarak değerlendirilmemelidir. Kullanıcılar, bir doktordan tıbbi tavsiye almalıdır.

[8] IHRN özelliği yalnızca belirli pazarlarda mevcuttur. AFib öneren düzensiz ritmin her bölümüne bildirim sağlamak amacıyla tasarlanmamıştır ve bir bildirimin yokluğu, herhangi bir hastalık sürecinin mevcut olmadığını belirtmek amacıyla tasarlanmamıştır. Diğer bilinen aritmileri olan kullanıcılar için tasarlanmamıştır.

[9] EKG özelliği yalnızca belirli pazarlarda mevcuttur. Geleneksel teşhis veya tedavi yöntemlerinin yerine geçmesi amaçlanmamıştır. Özellik, AFib dışındaki bilinen aritmileri olan kullanıcılar için tasarlanmamıştır. Kullanıcılar, nitelikli bir sağlık uzmanına danışmadan cihaz çıktısına dayanarak klinik eylemde bulunmamalıdır.

[10] Tansiyon takibiözelliği yalnızca belirli pazarlarda mevcuttur. Doğruluğu sağlamak için, kullanıcıların cihazlarını her dört haftada bir geleneksel bir tansiyon manşeti ile kalibre etmeleri gerekir. Kan Basıncı özelliği hipertansiyon, diğer durumlar veya kalp krizi belirtilerini teşhis edemez. Nitelikli bir sağlık profesyonelinin geleneksel teşhis veya tedavi yöntemlerinin yerini alması amaçlanmamıştır.

[11] Önceki Galaxy Watch serisi ile karşılaştırıldığında.

[12] Önceki işlemci ile karşılaştırıldığında.

[13] Önceki işlemci ile karşılaştırıldığında.

[14] GPS doğruluğu, ağ ortamı ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. GPS işlevi internet bağlantısı gerektirir. LTE modellerde eşleşmiş bir akıllı telefon olmadan kullanılabilir. LTE olmayan modeller, eşleşmiş bir akıllı telefonla Bluetooth bağlantısı gerektirir.

[15] Önceki Galaxy Watch Serisi ile karşılaştırıldığında.

[16] Ek saat kayışları ayrı olarak satılır. Saat kayışlarının mevcudiyeti pazar veya taşıyıcıya göre değişebilir.

[17] Önerilen yanıtlar yalnızca One UI 6 Watch veya üzeri sürümünü çalıştıran Galaxy Watch’ta mevcuttur. Saatin en son Wear OS sürümünün yüklü olması ve One UI 6.1.1 veya üzeri sürümü çalıştıran, Galaxy S24 Serisi’nden sonra çıkan bir Samsung Galaxy akıllı telefonla eşleşmiş olması gerekir. Hizmetin kullanılabilirliği dil ve uygulamaya göre değişebilir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez.

[18] Double Pinch Hareketleri varsayılan olarak kapalıdır. Bu özelliği kullanmak için, Galaxy Watch veya Samsung Galaxy Wearable uygulamasında etkinleştirilmesi gerekir. Galaxy Watch, One UI 6.1.1 veya üzeri sürümü çalıştıran bir Samsung Galaxy akıllı telefonla eşleşmiş olmalıdır.

[19] Samsung Wallet ve özelliklerinin kullanılabilirliği pazar ve eşleşmiş akıllı telefona göre değişebilir. Cihazlar ve taşıyıcılarla ilgili ek uyumluluk bilgileri için Samsung Wallet SSS (www.samsung.com/us/samsung-wallet/faq) bölümüne bakın.

[20] Titanium Grade 4, metal çerçevenin ekran ve fiziksel düğmeler hariç ön ve arka kapak alanlarına kısmen uygulanmıştır. Çerçevenin kalan kısımları plastik ve Grade 2 Titanium karışımıdır.

[21] Galaxy Watch Ultra, ISO22810 standardına göre 100 metre derinlikte su içinde 10 dakika boyunca su geçirmezdir. Test, %5 tuzlu su ve 4ppm klorlu suda yapılmıştır.

[22] Galaxy Watch Ultra, Samsung tarafından gerçekleştirilen iç laboratuvar test sonuçlarına göre bilekte takılıyken -20°C ila 55°C arasındaki sıcaklıklara dayanır. Kullanıldığı ortamda gerçek performans değişebilir. Çok yüksek veya düşük sıcaklıklarda şarj engellenebilir, belirli işlevler otomatik olarak sonlandırılabilir veya kullanılamaz hale gelebilir ya da güvenlik için saat otomatik olarak kapanabilir. Ayrıca, düşük sıcaklıklarda pil performansı olumsuz etkilenebilir.

[23] Kişiselleştirilmiş FTP ölçmek için, bir Galaxy akıllı telefonun bir güç ölçer ile bağlantılı olması gerekir. Daha doğru bir FTP hesaplamak için Galaxy Watch’ın bir akıllı telefonla bağlantılı olması gereklidir. FTP, bisiklet sürüşü sırasında orta ila yüksek yoğunluk seviyelerinde, bisikletinize bağlı bir güç ölçer ile 4 dakikadan uzun süre sürdüğünde otomatik olarak hesaplanır. Makine öğrenimi kullanılarak, kullanıcılar tekrar tekrar sürdükçe daha doğru ve kişiselleştirilmiş FTP değerleri hesaplanır. Bisiklet güç ölçer ayrı olarak satılır. Profesyonel ekipmanla yapılan geleneksel FTP analiz süresi ortalama 1 saate kadar çıkar.

[24] Kalp Atış Hızı Bölgesi kişiselleştirmesi, dış mekan koşusu aktivitesi seçildiğinde etkinleştirilir. Sürekli olarak 10 dakikadan daha uzun süre, 4 km/sa veya daha hızlı hızlarla koşulması gereklidir.

[25] Acil Durum Sireni, maksimum 86 desibel ses yayar ve maksimum 180 metre uzaklıktan duyulabilir. Sesin yüksekliği ve menzili, ortama bağlı olarak değişebilir. Sirenin etkinleştirilme süresi pil ömrüne bağlı olarak değişebilir.

[26] Gece Modu yalnızca belirli saat yüzlerinde mevcuttur.

[27] Güç Tasarrufu modundayken, Wi-Fi bağlantısı, uyanma hareketi ve diğerleri gibi bazı özelliklere erişilemeyebilir. Ayrıca CPU hızı, arka plan ağı ve konum üzerinde kısıtlamalar olabilir.

[28] Egzersiz Güç Tasarrufu modundayken, ağ/Bluetooth bağlantısı, IoT kontrolü ve diğerleri gibi bazı özelliklere erişilemeyebilir. Yalnızca Galaxy Watch Ultra’da mevcuttur.

[29] Yalnızca LTE modelinde mevcuttur.

[30] Renk ve boyutların kullanılabilirliği pazar veya bölgeye göre değişebilir.

[31] Sağlık sensörleri olmadan ölçülmüştür.

[32] Bant olmadan ölçülmüştür.

[33] Pil ömrü, Samsung tarafından gerçekleştirilen tipik kullanım senaryoları için iç laboratuvar test sonuçlarına dayanmaktadır. Gerçek pil ömrü, farklı kullanım şekilleri, cihaz modeli, ağ ortamı ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Tipik değer, IEC 61960 standardına göre test edilen pil örnekleri arasındaki kapasite sapmasını dikkate alarak tahmini ortalama değerdir.

[34] Samsung tarafından Galaxy Watch7 ve Galaxy Watch Ultra (BT & LTE) ön sürümü kullanılarak yapılan testler, her biri bir Samsung telefonla eşleştirilmiş; tüm cihazlar ön sürüm yazılımı, Galaxy Watch Manyetik Hızlı Şarj USB C Kablosu (EP-OR900) ve Samsung 25W USB C Güç Adaptörü (EP-TA800) ile test edilmiştir. Şarj süresi, bölge, ayarlar, kullanım şekli ve çevresel faktörlere bağlı olarak değişir; gerçek sonuçlar değişebilir. Samsung 25W USB C Güç Adaptörü (EP-TA800) ayrı satılır.

[35] Samsung tarafından desteklenen Wear OS, Android 11 (Go sürümü hariç ve Google Play Store olmayan telefonlar hariç) veya daha sonraki sürümleri çalıştıran, 1,5 GB’den fazla belleğe sahip telefonlarla çalışır. Uyumlu cihazlar pazar, taşıyıcı veya cihaz markasına göre değişebilir.

[36] LTE bağlantısı yalnızca LTE modellerde mevcuttur.

[37] Galaxy Watch7 ve Galaxy Watch Ultra, MIL-STD 810H Sertifikasını almıştır: -20°C (1Saat) ila 50°C (1 Saat) arasında toplam 6 saat süren tekrarlanan bir teste tabi tutulmuştur.

[38] Galaxy Watch Ultra, ISO22810 standardına göre 100 metre derinlikte su içinde 10 dakika boyunca su geçirmezdir. Test, %5 tuzlu su ve 4ppm klorlu suda yapılmıştır. Galaxy Watch Ultra, 1,5 metreye kadar tatlı suda 30 dakikaya kadar suya dayanıklılık için IP68 derecelendirmesine sahiptir. Yüksek basınçlı su aktiviteleri ve dalış için uygun değildir. Havuzda veya okyanusta yüzme gibi sığ su aktivitelerinde kullanılabilir. Su geçirmezlik kalıcı bir durum değildir ve zamanla azalabilir. Bakım/kullanım talimatları dahil daha fazla bilgi için kullanıcı kılavuzuna başvurun. Galaxy Watch Ultra, üçüncü taraf laboratuvar test koşullarına göre IP68 derecesine sahip toz geçirmezdir: Cihazı barındıran bir test odasına metreküp başına 2 kg talk pudrası (maksimum çapı 0,05 mm) üflenmiştir (cihaz içindeki hava basıncı çevredeki havadan düşük tutuldu) ve bu işlem 2 saat boyunca devam etmiştir. Toz geçirmezlik, gerçek kullanım koşullarına göre değişebilir.

[39] Cihaz aktivasyonu, yalnızca Google Mobil Hizmetleri’ni destekleyen bir akıllı telefona bağlandıktan sonra mümkündür. Uyumlu cihazlar pazar, taşıyıcı veya cihaz markasına göre değişebilir.

Share