Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nin Sıradaki Etabı İtalya’da Gerçekleşecek

Red Bull’un yüksekliğe meydan okuyan uçurumdan serbest atlayış etkinliği Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nin üçüncü etabı İtalya, Polignano a Mare’de gerçekleşecek. 29 – 30 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlik 11. kez ikonik İtalyan sahil kasabasına dönüyor. 

 

Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi, 11. Kez İtalya’nın doğa harikası sahil kasabası Polignano a Mare’de düzenlenecek. Bu yılın üçüncü etabına ev sahipliği yapan ikonik kasaba, Adriyatik Denizi üzerinde, engebeli uçurum tepeleri arasına sıkışmış güzel sahil koylarıyla dalış için mükemmel bir ortam sağlıyor.

 

Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nde ikinci etabın kazananı kadınlar kategorisinde Avustralyalı Red Bull sporcusu Rhiannan Iffland olmuştu. Erkeklerde ise bir diğer Red Bull sporcusu Aidan Heslop, ABD’li atlayışçı James Lichtenstein’ı geride bırakarak zirvenin sahibi olmuştu.

 

Red Bull Cliff Diving’in 7. Etabı 29 Eylül’de Antalya’da Gerçekleşecek

 

Her yıl izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatan Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nin her durağında 8 erkek, 8 kadın atlayışçı ve 4 erkek, 4 kadın joker atlayışçı olmak üzere toplam 24 sporcu kendi kategorilerinde en iyisi olmak için mücadele ediyor.

 

Antalya etabının 29 Eylül’de gerçekleşeceği, Dünya’nın en iyilerinin yarıştığı Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi İtalya etabının ardından,  Temmuz’da İrlanda, 10 Ağustos’ta Norveç ve 25 Ağustos’ta Kanada’da devam edecekEtkinlik, 10 Kasım’da Avustralya’da final ile son bulacak.

Share