Petlas’ın güçlü lastikleriyle yer aldığı Pekin-Paris Rallisi tamamlandı

AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren Petlas, bu yıl 8’incisi düzenlenen Pekin-Paris Klasik Otomobil Rallisi’nde yenilikçi lastikleriyle yer aldı. Petlas’ın, Ali Eriç ve Alican Eriç için Anadol STC-16ya dayanıklı ve güvenilir lastikleriyle hayat verdiği yarışta, Birleşik Krallık’tan Andy Buchan ve Mike Sinclair 1928 model Bentley araçları ile birinci oldu. 

Ralliler ve pist yarışları için ürettiği lastikleriyle motor sporları camiasında ilgi ve beğeni toplayan Petlas, sorumlu marka kimliğiyle motor sporlarına destek olmaya devam ediyor. Son olarak, 23 Haziran’da Paris’te tamamlanan Pekin-Paris Klasik Otomobil Rallisi’nde yarışan Anadol STC-16’da dayanıklı, güvenilir lastikleri ile yer alan Petlas, yarışta co-pilotluk yapan Ali Eriç ve oğlu Alican Eriç’e destek verdi. Ali Eriç ve oğlu Alican Eriç 18 Mayıs-23 Haziran arası süren yarışta, 37 gün boyunca ralli heyecanını yaşadı.

 

“Çok zor, çekişmeli ve heyecanlı bir yarıştı”

Motor spor etkinliklerine destek vermekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Petlas Ticaret Direktörü Ahmet Candemir, “Petlas olarak, spor ve sporcuya verdiğimiz değer çerçevesinde güçlü lastiklerimizle birlikte onları desteklemekten büyük gurur duyuyoruz. 18 Mayıs’ta 70 klasik araçla Çin’den başlayarak Kazakistan, Gürcistan, Türkiye, Yunanistan, San Marino, İtalya ve Fransa’yı geçerek toplam 37 gün boyunca yarışan herkesi gönülden kutluyorum. Kesinlikle çok zor, çok çekişmeli ve çok heyecanlı bir yarış oldu. Dereceye girmeye hak kazanan herkesi de tebrik ediyorum. Dünyada 130’dan fazla ülkeye ihraç ettiğimiz lastiklerimizle bu kadar çok ülke geçilen bir yarışta lastiklerimizle yer almaktan dolayı gururluyuz” diye konuştu.

Share