Martch Art Project’in Yeni Karma Sergisi Polat Piyalepaşa ’da Açıldı

Martch Art Project’in Yeni Karma Sergisi Polat Piyalepaşa’da Açıldı

İstanbulda çağdaş sanat rotasının yeni adresi olan Polat Piyalepaşa , Martch Art Project’in yeni karma sergisine ev sahipliği yapıyor. 

Polat güvencesiyle hayata geçirilen, Türkiye’nin özel sektör eliyle yapılmış en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Piyalepaşa İstanbul, yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Küratörlüğünü Ömer Uğurluoğlu’nun gerçekleştirdiği “Katharsis: Sessizin Payı” sergisi, 25 Ocak – 16 Şubat tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Martch Art Project, bu sergide resim ve dövme sanatçısı Rei Xiao, multidisipliner sanatçı Tuba Geçgel ve Eskişehirli iki sanatçının inisiyatifi olan Studio Pinprickin eserlerini bir araya getiriyor. Küratör Ömer Uğurluoğlu bu sergiyi şu sözlerle tanımlıyor:

 ‘’İnsanın bütün kendisini anlamlandırma çabasına rağmen, doğa her zaman insanı kendisine davet eder. Sessizin payı-  en büyük sesi çıkarır aslında. Bizi içine dahil eder ve en büyük yüzleşme ve arınmayı gerçekleştirir. Gerçekten de öyle değil midir; gözlemlediğimiz ama anlamlandıramadığımız yoğun duygulanımlar bize her zaman müdahale eder ve içine alır. İçine dahil ettiği her misafir bambaşka dokunuşlarla onu şekillendirir. Var olma pratiğimiz biraz da izler ve dokunuşlarla ilgilidir’’