Kalekim’e Küresel Ödül

Türkiye yapı kimyasalları sektörünün öncü markası Kalekim, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) tarafından verilen sürdürülebilir mükemmellik alanında dünyanın en prestijli tanınma programı olan EFQM Küresel Ödüllerinde ‘6 Diamonds’ almaya hak kazandı.

Dünya çapında çok sayıda kamu kuruluşu, özel şirket ve sivil toplum örgütünün dahil olduğu değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan Kalekim, 6 Diamonds ödülüne layık görüldü. Ödül, mükemmel (iyi yönetilen, üstün performans gösteren ve rol model) kuruluşları ifade etmektedir.

Kalekim’in kurumsal mükemmellik yaklaşımını değerlendiren Kalekim Genel Müdürü Murat Gönültaş:

Kurumsal mükemmelliğe ulaşmak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalar ve tecrübemiz ile 50 yıldır ekosistemimizde rol model konumundayız. Kurum kültürümüzün ana çerçevesini oluşturma ve sürdürme amacıyla EFQM Modelini kurumsal yönetim anlayışı olarak uzun yıllardır benimsemekteyiz.  Bu doğrultuda faaliyetlerimizin her adımında mükemmelliğe gönül vererek 2019 yılında aldığımız Türkiye Mükemmellik Ödülünün ardından, küresel ölçekte de çalışmalarımızın karşılık bulması hem Kalekim için hem de ülkemiz için büyük bir gurur kaynağı olmuştur. Bu ödül, yıllar boyunca “Daima En İyi” yaklaşımıyla yürüttüğümüz sürekli iyileştirme çalışmalarımızın ve kurumsal yönetim anlayışımızın dünya çapında taçlandırılmasıdır. Mükemmelliğe ulaşma hedefi doğrultusunda emek veren tüm çalışma arkadaşlarımıza ve bize her zaman güvenen iş ortaklarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Share