Dünyada yangın güvenliğinde ilk isim olmayı hedefliyor

Falckon hizmetlerini Ortadoğu ve Asya’ya da taşıyor

Endüstriyel yangın ve itfaiye hizmetlerinde öne çıkan Falckon, Avrupa pazarına yaptığı yatırımlarla Türkiye’yi uluslararası arenada temsil ediyor. Hollanda, Almanya, İngiltere ve Belçika’da aktif şekilde faaliyet gösteren Falckon, Avrupa’da yangın güvenliği denildiğinde akla gelen ilk isim olmayı hedefliyor. Falckon, endüstriyel itfaiyecilik alanında Türkiye’yi, Avrupa’nın yanı sıra hedefindeki yeni pazarlar olan Ortadoğu ve Asya’da görünür kılacak.

Endüstriyel itfaiyecilik alanında faaliyet gösteren ve şirketlerin operasyonlarına katkı sağlayan Falckon, “yangınla mücadele hizmetleri”, “yangın eğitimi” ve “yangın danışmanlığı” alanlarında şirketlere çözüm ortağı oluyor. Profesyonel ve kapsamlı hizmetiyle Avrupa’da da önemli işlere imza atan Falckon, Hollanda operasyonunun yanı sıra yeni satın almalar gerçekleştirerek etki alanını büyütmeye hazırlanıyor.

2022 yılında Hollandalı Safety Coaches firmasının çoğunluk hissesini satın aldıklarını belirten Falckon Genel Müdürü Anıl Yamaner, “Hollanda merkezli Safety Coaches firması ile ilk etapta Hollanda başta olmak üzere İngiltere, Almanya ve Belçika’da hizmet vermeye başladık. Söz konusu satın alma ile birlikte Türk itfaiyeciliğinin ve profesyonel hizmet anlayışının dünya tarafından da görülmesini sağladık. Yangın güvenliği sektöründe; Türkiye’nin de bir görünürlüğünün olmasına öncülük ettik. Gerçekleştirdiğimiz bu satın alma ile birlikte global anlamdaki liderlik hedeflerimizi doğrultusunda adımlar atmaya başladık” dedi.

Avrupa’da sektör devlerine eğitim ve danışmanlık veriyor

Uluslararası müşterilerden talep ve iş birliği önerileri aldıklarının altını çizen Anıl Yamaner, “Falckon olarak 2022’ye kadar Türkiye’de bu işi uluslararası standartlarda yapabildiğimizi kanıtladığımız yılları yaşadık. 2022 yılı uzmanlığımızın yurtdışına ilk açılış serüveninin başlangıcıydı. Hollanda operasyonu kurulur kurulmaz birçok global sanayi deviyle bağlantı sağlandı. Şu anda da Hollanda, Belçika ve İngiltere’de özellikle petrokimya sektöründe temasta olduğumuz sektör öncülerinden geri dönüş almaya başladık. Yakın zamanda bu operasyonların Avrupa ölçeğinden farklı yerlerde yani Ortadoğu ve Asya pazarlarında operasyon oluşturmak için fizibilite çalışmalarını da başlattık. Hâlihazırda Falckon bu ülkelerdeki sektör devlerine eğitim ve danışmanlık veren bir konumda” ifadesini kullandı.

2023’te global pazardaki ilerleyişini sürdürecek

Falckon’un yeni dönem hedeflerine yönelik açıklamalarda bulunan Yamaner, konuşmasına şöyle devam etti:2023’te yüzde 30 büyümeyi şu an için kesinleştirmiş gibi görünüyoruz. Bu büyüme de daha fazla istihdam ve daha fazla yatırım gerektiriyor. Gerçekleştireceğimiz bu dönüşüm ile alakalı tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Türkiye’deki enerji sektöründe bu dönüşüm destekleyecek büyük adımlar atılıyor. 2023’te global pazarlardaki ilerleyişimizi sürdürerek, tüm entegre hizmetlerimizle Türk markalarının uluslararası yolculuğuna nitelikli itfaiye hizmeti yetiştirmeye devam edeceğiz. İstihdamda da bütünleşik hizmet kalitemizi daha da katma değer oluşturan bir hale getirecek bir artışımız gerçekleşecek.”

Bir yanıt yazın