Cronos Pharma: Sağlıklı Yaşamın Sürdürülebilirliğine Yönelik Gıda Tavsiyesi Ürünleri Üretiyor

Cronos Pharma: Sağlıklı Yaşamın Sürdürülebilirliğine Yönelik Gıda Tavsiyesi Ürünleri Üretiyor

Sağlıklı olmanın temelinde iyi hissetmek vardır. Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki beden, zihin ve ruh bir bütün olarak işler ve bu üçlüden herhangi birinin sekteye uğraması sağlıklı gidişatı olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple vücudu bütüncül bir yaklaşımla ele almak gerekir. Bütünsel sağlık anlayışını benimseyen Cronos Pharma, gıda takviyesi (OTC) sektöründe üretim ve satışa başlayarak, sağlıklı olma halini korumayı hedefleyen, doğal içerikli ürünleriyle ön plana çıkıyor.

Cronos Pharma Yönetici Direktörü Ercan Delikanlı

Cronos Pharma Yönetici Direktörü Ercan Delikanlı

Geçtiğimiz yıl, bütünsel sağlık anlayışını, tamamen doğal içerikli ürünleriyle pazara sunarak sektöre yeni bir dinamizm katan Cronos Pharma’nın Yönetici Direktörü Ercan Delikanlı, “Her birey kendine özgü ve benzersizdir. Genetik yapısı, beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı, bireyin sağlıklı olma durumunu doğrudan etkileyen unsurlardır. Cronos Pharma olarak bireysel ihtiyaçları ön planda tutuyor ve sağlık alanında sürdürülebilirliği desteklemek amacıyla gıda takviyesi sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Sektöründe, son yıllarda artan oyuncu çeşitliliğine farklı bir yaklaşım getiriyor; yenilikçi, rasyonel ve esnek yaklaşımımızla kullanıcı ihtiyaçlarına uygun nitelikli ürünler geliştiriyoruz. Küresel trendleri dikkate alarak yerel talepleri göz önünde bulunduruyor ve kategorimizin en kaliteli içerikli ürünlerini üretiyoruz. Yaşam kalitesini yükseltme ve sağlıklı olma durumunu koruma hedefiyle, sağlıklı yaşamın sürdürülebilirliği için gereken gıda takviyesi ürünlerini sunuyoruz,” şeklinde konuştu.

“Yenilikçi Teknolojilerle Donattığımız Kendi Üretim Tesisimizde Üretim Yapıyoruz”

Her bireyin farklı spesifik ihtiyaçlara sahip olduğu bilinciyle, 50’den fazla doğal içerikli gıda takviyesi ürünü sunduklarını vurgulayan Ercan Delikanlı, “İstanbul’da yenilikçi teknolojilerle donattığımız kendi üretim tesisimizde üretim gerçekleştiriyoruz. Üstün teknolojiye sahip ekipmanları kullanarak oluşturduğumuz güçlü Ar-Ge ve Ür-Ge ekiplerimizle, doğal içerikli gıda takviyeleri üretiminde yüksek kalite standartlarını benimsiyoruz. Tüm üretim faaliyetlerimizi tek çatı altında topladığımız modern ve kapsamlı tesisimizde, global standartlara uygun üretim yapmaktayız. İlgili mevzuatlara uygun olarak uluslararası alandaki kalite sertifikalarımızın rehberliğinde ürettiğimiz her ürünle, çeşitli ihtiyaçları göz önünde bulunduruyor ve gıda takviyesi sektörüne katkı sağlayacak nitelikli ürünler sunuyoruz,” dedi.

“Belli spesifik ihtiyaçların giderilebilmesi, o ihtiyaçlara yönelik hareket etmeyi gerektirir”

“Ürünlerimizin tamamı; içerisinde doktor, kimyager, genetik & beslenme uzmanı ve eczacılardan oluşan bilim kurulu tarafından, insanların günlük ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştiriliyor. İyi biliyoruz ki; belli spesifik ihtiyaçların giderilebilmesi, o ihtiyaçlara yönelik hareket etmeyi gerektirir. Bu bağlamda, kompleks çözüm üreten takviyelerden ziyade tek bir faydaya odaklanmayı hedef aldık,” diyen Ercan Delikanlı sözlerine şu şekilde devam etti: “İlk aşamada be SHARP, be GUARD, be ACTIVE ve be CALM olmak üzere toplamda dört farklı çeşidi bulunan BE serimiz ile eczanelerde yerimizi aldık. Bu ürünlerin yanı sıra, yaşamın temel enerji kaynağı olan NAD+ molekülünü artırmaya yardımcı olan ve tüm dünya tarafından bilinen TRU NIAGEN’in de Türkiye’deki tek distribütörü konumunda yer alıyoruz. Yakın bir zamanda ise kadın ve erkek sağlığını desteklemeye yardımcı Men ve Women adlı ürünlerimizi tüketiciler ile buluşturacağız,”

Uluslararası alandaki teknoloji odaklı faaliyetleriyle son yıllarda büyük bir ivme kaydeden Açık Holding’in Infinity Medical Investment çatısı altında kurduğu Cronos Pharma, koruyucu sağlık bilincinin gelişmesini sağlayarak, sektörde önemli bir değişimi tetikleyen ürün ve yatırımlarıyla adından sık sık söz ettirmeye devam edecek.