CHEP 60’tan fazla ülkede küresel tedarik zinciri çözümleri sunuyor

‘’Lazer teknolojisi atılımıyla sektördeki öncülüğünü sürdürüyor’’

Dünya genelinde 300 milyondan fazla mavi palet ve konteyner ile küresel tedarik zincirine geniş çözümler sunan CHEP, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli ve ekipman kalitesiyle döngüsel ekonomiye katkı sunuyor. Kullandığı lazer ölçüm ekipmanlarıyla paletlerdeki hataları saniyede tespit eden CHEP, müşterilerine A+ kalitede paletler sunmayı garanti ediyor. 

15 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren CHEP; hızlı tüketim ürünleri, gıda, içecek ve perakende sektörlerine tedarik zincirleri çözümleri sunuyor. CHEP’in mavi paletleri, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli ve ekipman kalitesiyle benzerlerinden ayrılıyor. Ayrıca mavi paletler Türkiye’de yerli tedarikçiler tarafından yerli hammadde kullanılarak üretiliyor. Palet kalitesini ve müşteri memnuniyetini sürekli artırmaya odaklanan CHEP, geliştirdiği son teknolojik sistemler ile de adından söz ettiriyor.

CHEP Türkiye Operasyon Müdürü Emir Yalçınkaya

Teknolojik atılımlarıyla sektördeki öncü konumlarını kuvvetlendirdiklerini belirten CHEP Türkiye Operasyon Müdürü Emir Yalçınkaya, ‘’Konya’daki servis merkezimizde kalite kontrol süreçlerimizi geliştirmek amacıyla gelişmiş lazer ölçüm ekipmanları kullanıyoruz. Bu son teknoloji sistem, kırık veya standart dışı paletleri bir saniye içinde tespit etmemizi sağlıyor. Böylelikle müşterilerimize A+ kalitede paletler sunmamızı garanti ediyor’’ dedi.

‘’Hasarlı paletler otomatik operasyonları aksatabilir’’

İşletmelere sağladığı fayda üzerine görüş bildiren Yalçınkaya, ‘’Kaliteli paletler, Otomatik Depolama ve Geri Alma Sistemleri (AS/RS) ve robot forkliftler kullanan işletmeler için hayati önem taşıyor. Çünkü hasarlı paletler otomatik operasyonları aksatabilir. Lazer ölçüm ekipmanlarımız paletin her santimini titizlikle ölçerek kalite gereksinimlerimize uygun olup olmadığını kontrol ediyor. CHEP olarak bu girişimin sektörde öncülüğümü yapmaktayız ve bu alanda lider konumdayız. Bu yenilikçi yaklaşımımız, müşterilerimize en iyisini sunma de taahhüdümüzü pekiştiriyor.’’

‘’Küresel tedarik zincirinin görünmez omurgasıyız’’

Sundukları tedarik zinciri çözümlerinin küresel etkisine de değinen CHEP Türkiye Operasyon Müdürü Emir Yalçınkaya, “Palet havuzu, ölçek ve geniş bir küresel altyapı sayesinde çalışıyor. CHEP olarak, 60 yılı aşkın tedarik zinciri deneyimiyle inşa ettiğimiz bu ölçek sayesinde 500 binden fazla müşterinin temas noktasını destekleyen bir pazar lideri konumuna geldik. Küresel tedarik zincirinin görünmez omurgası olarak, dünya genelinde 60’tan fazla ülkede bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share