BREITLING X TRIUMPH MOTORCYCLES: HASSAS MÜHENDİSLİK VE STİLİN BİRLEŞİMİ

İsviçreli lüks saat üreticisi Breitling ve İngiliz motosiklet markası Triumph, titanyum ve 18 ayar kırmızı altının bir araya geldiği antrasit kadranıyla dikkat çeken Chronomat B01 42 Triumph saati lanse ediyor. Chronomat B01 42 Triumph, yolculuğa dair özgürlük hissinin özünü yakalayan kahverengi deri kayışla mükemmel bir şekilde tamamlanıyor.

Triumph, Speed Triple 1200 RR Breitling Limited Edition motosikletinin tanıtımıyla heyecanı artırıyor. Ortak markalı 270 motosikletten birini satın alanlar, sınırlı sayıda üretilmiş aracın yüksek oktanlı estetiğini yansıtan karbon kadrana ve motosikletin bireysel numarasının kazındığı kasa arkasına sahip Chronomat B01 Triumph Owners Exclusive’i edinme ayrıcalığına sahip oluyor.

Esasında 1983’te İtalyan akrobasi ekibi Frecce Tricolori için tasarlanan Chronomat, mekanik kronografları tekrar öne çıkararak kuvars trendine meydan okuyor. Bu cesur yenilik ruhu, dünya genelinde motosiklet sektöründe Triumph’ın öncü rolünün felsefesinden doğan yeni Chronomat B01 42 Triumph saatinde yaşıyor.

Breitling’in CEO’su Georges Kern, “Chronomat ve Speed Triple 1200 RR, tasarım ve performansın yüksek standartlarına olan ortak bağlılığımızın bir örneği,” diyor ve ekliyor: “Triumph ile macera ve sanatkarlığı harmanlayan güçlü bir ruhu paylaşıyoruz.” Triumph CEO’su Nick Bloor da aynı duyguları şu cümlesiyle dile getiriyor: “Breitling ile iş birliği yaparak hassasiyet, hız ve kusursuz stile yönelik müşterek tutkularımızı birleştirdik.”

USTALIĞIN UYUMU: OWNERS EXCLUSIVE VE SPEED TRIPLE 1200 RR

Her iki dünyanın heyecanını arayan tutkulu ruhlara müjde: Triumph, 270 adetle sınırlı Speed Triple 1200 RR Breitling Limited Edition motosikletini takdim ediyor. Her motosiklet sahibi, sertifikasında bulunan QR kodu kullanarak Breitling.com internet sitesinden Chronomat B01 Triumph Owners Exclusive modelini satın alma şansına erişiyor. Bu özel saat, motosikletin yüksek performans sunan yapısını karbon kadran ve kahverengi timsah derisi kayışıyla yansıtıyor. Kasanın arkasında yer alan belirgin işleme ile motosikletin üst kapağına kazılı bireysel numaranın eşleşmesi ise saat ile motosikletin birbirlerinin hikayelerini zenginleştirmesini sağlıyor.

Zanaatkarlık başyapıtı Speed Triple 1200 RR; elle boyanmış detaylarla süslü çarpıcı metalik boya kaplaması, ultra hafif karbon fiber parçaları, benzersiz yüksek teknik özellikler taşıyan Akrapovič titanyum susturucusu ve zarif Fransız dikişli özel yapım deri koltuğuyla gösterişli modern bir “roadster” (uzun yol bisikleti) karakterine bürünüyor.

Breitling’in varlığı ayrıntılarda kendini gösteriyor: özel Breitling başlangıç ekranı, işlenmiş arka tekerlek kaplaması üzerine lazerle kazınmış Breitling logosu ve tankın üzerinde ışıldayan altın Breitling rozeti. Her motosiklet numaralandırılıyor ve Triumph Owners Exclusive saatinin eşsizliğini artırıyor.

Titanyum ve 18 ayar kırmızı altın yeni Chronomat B01 Triumph modelleri motosikletin koyu tonlarını yansıtırken, saatlerin altın rengi detayları Speed Triple 1200 RR’nin sınıfının lideri Öhlins ön çatallarına saygı duruşunda bulunuyor.

Chronomat’ın Breitling’in tarihinde önemli bir yer tutmasından dolayı bu iş birliği yalnızca yolların kesişimini değil, aynı zamanda öncü ruhların ve cesur tasarım felsefesinin paylaşıldığı bir yolculuğu da simgeliyor.

 

BREITLING 

İsviçreli lider saat üreticisi Breitling, 1884 yılında kuruldu. Yenilikçi şirket, modern kronografı icat etti ve navigasyon görevi gören saati geliştirmenin öncülüğünü üstlendi. Dünyanın dört bir yanında endüstriyel-loft tarzında 240’ı aşkın perakende lokasyonu bulunan Breitling, günlük stile uygun, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir lüks marka olarak hala çığır açıyor. Hava, kara ve deniz üçlüsüne odaklanan tüm koleksiyonları, Breitling’in kendine özgü modern-retro tarzını destekliyor. Her saat mekanizmasının olağanüstü kalitesi COSC sertifikalı kronometre statüsü ile onaylanan marka, kendi mekanizmalarını üreten birkaç bağımsız saat tasarımcısı arasında yer alıyor. Bugün Breitling; daha iyi malzemeler, daha iyi üretim, daha iyi ambalaj ve baştan sona izlenebilirlik ilkesiyle harika ürün ve deneyimler yaratıp daha iyisini başarma misyonunu benimsiyor. Klasik saat yapımını en son ve en sürdürülebilir inovasyonlarla birleştiren Breitling; köklü tarihine sahip çıkarken, bir yandan da bakış açısını zamanının çok ötesine taşıyor.

 

TRIUMPH

1902 yılında kurulan Triumph Motorcycles, 2022’de motosiklet üretiminde 120. senesini kutladı. 30 yılı aşkın süre önce Hinckley, Leicestershire’da temelleri atılan Triumph Motorcycles; otantik tasarımı, karakteri, çekiciliği ve performansı mükemmel bir şekilde birleştiren ikonik motosikletler üretti. 2023 yılında 84.985’den fazla motosiklet teslim eden Triumph, bugün dünya çapında 800’den fazla bayisi ile en büyük İngiliz motosiklet üreticisi haline geldi. Dünyanın dört bir yanındaki sürücülerin ihtiyaç ve beklentilerine odaklanması, her müşterisine mükemmel sürüş deneyimi sunma tutkusu ve en yüksek kalitede motosikletleri hayata geçirirken ayrıntılara verdiği önemle Triumph; Modern Klasikler, Roadster’lar ve Macera bisikletlerinin yer aldığı, çeşitliliği her gün artan kategori lideri bir motosiklet yelpazesi sunuyor. Erişilebilir Speed 400cc’den güçlü 2500cc motoruyla Rocket 3’e kadar her model, Triumph’un ikonik stili, kalitesi ve performansını örneklendiriryor.

Breitling ürünlerini incelemek için quadran.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Share