Bor Holding, Un Global Compact Üyesi Oldu

Türkiye’nin genç ve dinamik gruplarından Bor Holding, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi “Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (United Nations Global Compact)” üyesi oldu.

Otomotiv, sigorta, enerji ve teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren Bor Holding; sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda 160 ülkede 15 binin üzerinde şirketin imzacısı olduğu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (United Nations Global Compact) imzaladı.

İnsan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında UN Global Compact’ın 10 temel ilkesini benimseyeceğine dair taahhütte bulunan Bor Holding; 10 temel ilkeyi aralarında Borlease, SIXT rent a car, Estasyon ve Magdeburger Sigorta’nın da olduğu tüm grup şirketlerinin stratejilerinin ve kültürünün bir parçası haline getirmeyi hedefliyor.

UN Global Compact imzacıları arasına katılmalarıyla ilgili açıklamada bulunan Bor Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Hancan, “Bor Holding olarak büyümeye ve ülke ekonomisi için değer yaratmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar çevre ve eğitim alanlarında toplumsal fayda sağlamak amacıyla Dönüşümde Yaşam Var ve Gülümseten Yarınlar projelerimizi hayata geçirdik. UN Global Compact imzası ile sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarımızı bir adım öteye taşıyacağız. Çalışanlarımızdan, müşterilerimize, tedarikçilerimizden iş ortaklarımıza kadar tüm iş ekosistemimizi UN Global Compact 10 temel ilkesi etrafında ortak hedeflere ulaşmak üzere sürdürülebilirlik stratejimizi hayata geçireceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın