ASAŞ, Yeşil Dönüşüm Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü’ne Layık Görüldü

 

 

ASAŞ, İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen Yeşil Dönüşüm Ödülleri’nde “Otomotiv Alaşımlarında Boyalı Hurda Alüminyum Kullanılarak Geri Dönüşümün Artırılması” adlı projesiyle “Çevre Dostu Uygulama” kategorisinde Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

 

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) sürdürülebilirlik konusunda üstlendiği öncü rolü kapsamında üretimlerinin her kademesinde yeşil dönüşümün etkilerinin görüldüğü ve “sürdürülebilirliği” odağına alan sanayi tesislerini ödüllendirdiği Yeşil Dönüşüm Ödülleri’nin bu yılki kazananları açıklandı. Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ, “Otomotiv Alaşımlarında Boyalı Hurda Alüminyum Kullanılarak Geri Dönüşümün Artırılması” adlı projesiyle “Çevre Dostu Uygulama” kategorisinde Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Sürdürülebilirlik Platformu Başkanı Sultan Tepe’nin de katıldığı törende ödülü, ASAŞ adına Fon Destekli Projeler Yöneticisi Zeynep Tutku Özen aldı.

 

ASAŞ’ın Avrupa Birliği Fon Destekli RETROFEED projesinin bir çıktısı olarak büyük beğeni toplayan “Otomotiv Alaşımlarında Boyalı Hurda Alüminyum Kullanılarak Geri Dönüşümün Artırılması” adlı proje, otomotiv endüstrisinde boyalı hurda alüminyumun geri dönüşüm oranını artırarak hem çevresel hem de ekonomik katkı sağlıyor. ASAŞ, otomotiv sektöründe atıkların geri dönüşümü ve kaynakların verimli kullanımı konusunda önemli bir örnek teşkil eden projeyle çevre dostu üretim süreçlerinde liderliğini bir kez daha kanıtladı.

Share