Ariş Pırlanta’dan Evleneceklere Özel Mücevher Trendleri

118 yıllık geçmişiyle mücevher sektörünün köklü ve öncü markası olan ve dört nesildir pırlantanın sonsuz ışığından aldığı ilhamı aşkla, sanatla, ustalıkla birleştirerek fark yaratan Ariş Pırlanta, 2024 düğün sezonunda evlenmeyi düşünenler için mücevher trendlerini paylaştı.

Ariş Pırlanta Satış ve Pazarlama Direktörü Eda Güzeliş, 2024 düğün sezonunda gelinlerin takı tercihlerinde neleri seçimleri konusunda bilgiler verdi.

 

2024 trendlerinde gelinlerin güzelliğini tamamlayan mücevherler neler?

Çiçek açan mücevherler: Gelin ve çiçek zaten birbirinden ayrı düşünülmeyen kavram ancak bu yılın gelin modasında çiçek formunun, çiçek ve yaprak detaylarının kullanıldığı tasarımları daha da sık göreceksiniz.  Romantizmin, doğallığın sembolü çiçekler mücevherin ışıltısıyla birleşerek gelinlerin güzelliğini daha da artırıyor.

Sofistike tasarımlar: Sıra dışı tasarımlardan hoşlanan gelin adayları farklı formlardan, geometrik çizgilerden oluşan seçenekleri tercih ediyor.  Siyah pırlantalı seçenekler, farklı pırlanta kesimlerinin görüldüğü tasarımlar bunlara örnek verilebilir.

Zamansız inciler: Genellikle nostaljiyle bağdaştırılmış olsa da aslında gelin modasında incinin her zaman yeri var. 2024 modasında da son yıllarda dizilerle, filmlerle modaya ilham veren kraliyet temasının ve her zaman ilgi gören vintage kategorisinin yansıması olarak modern çizgilerle yorumlanmış incili tasarımlar karşımıza çıkıyor.

Tarihten ve büyük aşk hikayelerinden esintiler 

Prenses Diana’nın ve Kate Middleton’un ikonik safir nişan yüzüğü, Elizabeth Taylor’ın göz alıcı mücevherleri gibi bilinen, tarihe mal olmuş mücevherlerden ilham alan tasarımlar da gelinlerin tercihleri arasında yer alıyor.  Bununla birlikte günümüz ünlülerinin nişan & evlilik yüzükleri de gelin mücevherlerine ilham verebiliyor.

Bilgi için: Amazon İletişim ve Etkinlik Hizmetleri

Gülçin Yeşilyurt / 0531 620 8930[email protected]

 

Ariş Pırlanta Hakkında:

Aşkla, sanatla, ustalıkla…

118 yıllık geçmişiyle mücevher sektörünün köklü ve öncü markası Ariş ustalığı, tasarım gücü ve kalitesi ile fark yaratıyor. Müşteri memnuniyetini daima ön planda tutarak, en kaliteli mücevheri, en doğru fiyatla sunan Ariş, özel günlere, mutlu anlara pırlanta ışıltısı ile eşlik ediyor.

Dört nesildir pırlantanın sonsuz ışığından aldığı ilhamı aşkla, sanatla, ustalıkla birleştirerek her birinde farklı bir hikaye saklı tasarımlar üreten Ariş, altın; pırlantalı, elmaslı, incili ve renkli taşlı; yüzükler, kolyeler, küpeler, bileklikler ve aksesuarlardan oluşan çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Yaratıcı ve yenilikçi özelliklere sahip, aynı zamanda kişiye özel üretimi de yapılabilen 16 tane özel tasarım koleksiyonu bulunmaktadır. Temaları ve hikayeleri olan bu koleksiyonların önemli bir kısmı patentli olup dünyada da bir ilk.

‘İlk’lere imza atarak yön veren marka:

 • Türkiye’nin pırlantalı mücevher ihraç eden ilk firması.
 • Dünyada uzmanlar tarafından 4C kuralı olarak adlandırılan, kesim, karat, renk ve berraklık kriterleriyle değerlendirilen pırlantaya sertifika vererek 5C kuralını uygulamaya koyan ilk mücevher markası.
 • İlk fiyat deklarasyonlu katalog ve basılı tanıtım materyalleri oluşturan marka.
 • Yurtdışındaki mücevher fuarında montür konusunda Türkiye’yi temsil eden ilk firma.
 • İlk mücevher defilesi (Sabancı Atlı Köşk) düzenleyen marka.
 • Pırlantalı mücevheri ilk defa garantili ve sertifikalı olarak satışa sundu. 
 • Dünya trendlerini ve teknolojik gelişmeleri de yakından takip eden bir marka olarak başarılı bir öngörüyle, 2003 yılında mücevher sektöründeki ilk e-ticaret sitesini (www.e-aris.com bugünkü adıyla www.arispirlanta.com) hayata geçirdi.
 • Pırlantanın daha büyük görünmesini sağlayan özel bir teknikle oluşturulan Miracle’ın yanı sıra doğada bulunan yaprakların dokusunun birebir işlendiği ve patentinin bize ait olduğu ilk kişiye özel ve inovatif Yaprak ve Meleklerin Işığı gibi koleksiyonlar bunlara örnek teşkil ediyor.
 • Saç telinin ve dişin kullanıldığı (Sachi ve Dishi koleksiyonları) sunan mücevher markası
 • Türkiye’yi pırlantanın üstün beyazı olarak bilinen D color ile tanıştırdık. Yolculuğumuz yurt içinde büyümenin yanı sıra yurtdışındaki öncü markalardan biri olma yolundaki başarısını da göstererek devam ediyor.
 • Yeni dünya düzenine getirdiği ilklerden biri, sektörün ilk NFT tasarımlarını oluşturmuş olması.
 • İlk kişiye özel ve inovatif koleksiyonlar (Parmak İzi, Yaprak Koleksiyonları, Saç telinin ve dişin kullanıldığı Sachi ve Dishi koleksiyonları) sunan mücevher markası
 • Ariş Pırlanta, ilk sanal mücevher mağazası çalışmalarına da başlamış bulunuyor.

 

Share